Skyfall Warsaw. Cena biletu pozytywnie zaskakuje!

Skyfall Warsaw. Cena biletu pozytywnie zaskakuje!

Skyfall Warsaw – cena biletu to podobnie jak sama trakcja pozytywne zaskoczenie. Wiemy, ile trzeba zapłacić, aby wjechać na 46. piętro (ponad 200 metrów nad ziemią) i skorzystać z niezapomnianego widoku na stolicę Polski. 

Mieliśmy okazję skorzystać z najnowszego – i obecnie najwyżej położonego – tarasu widokowego w Warszawie. Skyfall Warsaw to genialne połączenie wysokiej jakości materiałów, świetnie zaaranżowanej przestrzeni i niesamowitego widoku, którego nie sposób zapomnieć. Kiedy otwarcie Skyfall Warsaw? Jakie są nasze wrażenia? Jak kształtuje się cena biletu Skyfall Warsaw? Gdzie kupić bilet Skyfall Warsaw? Sprawdzamy!

Kiedy otwarcie Skyfall Warsaw?
Atrakcja na razie nie jest dostępna dla turystów. Planowane otwarcie Skyfall Warsaw jest na początek przyszłego roku. Obecnie przestrzeń można wynająć pod wydarzenia zorganizowane, konferencje, czy spotkania biznesowe.

Cena biletu na Skyfall Warsaw waha się w graniach od 30 do 40 złotych od osoby.
Najniższa półka cenowa (30 złotych) dedykowana jest osobom, które postanowią kupić bilet online z wyprzedzeniem, a także grupom i rodzinom. W standardowej cenie mamy do wyboru dwie opcje: wjazd na 46. piętro (35 złotych), a także wjazd na 46. piętro wraz z jednorazowym skorzystaniem z ruchomego tarasu Skyfall Warsaw w cenie 40 złotych. Będąc już na górze można dokupić ponowną “przejażdżkę” Skyfall Warsaw w cenie 5 złotych. Każdy powyższy bilet na Skyfall Warsaw uprawnia do wjechania ponad 200 metrów nad ziemię i skorzystania z uroków jednego z trzech tarasów z czego jeden jest niezadaszony. Na miejscu skorzystać można również z koktajl baru.

Gdzie kupić bilet na Skyfall Warsaw?
Bilety można kupić w kasie biletowej wewnątrz budynku UNIT (parter, od strony ulicy Prostej) lub na stronie internetowej. Na razie zakup biletów online nie jest dostępna. 

Skyfall Warsaw – nasze wrażenia
Nasza redakcja miała przyjemność skorzystać ze Skyfall Warsaw. Wrażenia? Niesamowite. Już po wjeździe na 46. piętro w oczy rzuca się niepowtarzalny, panoramiczny widok na centrum Warszawy. Jak na dłoni widać najważniejsze warszawskie budynki: Pałac Kultury i Nauki, wieżowiec Varso Tower, Stadion PGE Narodowy, czy zabudowę starego miasta. Kąt widzenia miasta wynosi aż 270 stopni. Warto zaznaczyć, że Skyfall Warsaw jest obecnie najwyżej położonym tarasem widokowym w Polsce.

Sama atrakcja również robi wrażenie. Przeszklona z każdej strony szkatułka onieśmiela już na etapie zbliżania się do jej przeszklonej podłogi. Z naszej trzyosobowej wycieczki, nie wszyscy odważyli się stanąć na szklanej tafli zawieszonej 200 metrów nad ziemią. Zabawa zaczyna się w momencie uruchomienia specjalnego wysięgnika, który powoli opuszcza krawędź tarasu, sprawiając wrażenie opadania wraz z całym pomieszczeniem. Nogi nieco miękną, a wyobraźnia płata figle. Cała “przejażdżka” trwa około 5 minut. Co było minusem? Naszym zdaniem niepotrzebna jest dodatkowa atrakcja w postaci emitowanych z głośnika krzyków i wrzasków w momencie opuszczania się platformy. Efekt ten ujmuje magii chwili i nieco burzy niezwykłe przeżycia, które oferuje panoramiczny widok na Warszawę.

 

Skyfall Warsaw – ruchomy taras widokowy 200 metrów na ziemią
Skyfall Warszawa to taras widokowy z przeszkloną podłogą wysunięty poza krawędź bryły wieżowca UNIT. Szklana kostka zawieszona 200 metrów (46. piętro wieżowca UNIT przy Rondzie Daszyńskiego) nie tylko pozwoli na oglądanie Warszawy z zupełnie nowej perspektywy, ale także zaoferuje solidną dawkę adrenaliny. Dlaczego? Skyfall Warszawa będzie osadzony na specjalnym wysięgniku, dzięki któremu taras wychyla się o 15 stopni w dół sprawiając wrażanie, jakby kostka oderwała się od bryły wieżowca, dając zwiedzającym spory zastrzyk emocji. Jednorazowo na taras widokowy mogą wejść cztery osoby.

Skyfall Warszawa ma stać się nową atrakcją turystyczną. Nie znamy jednak narazie daty otwarcia dla zwiedzających, czy ceny jaką trzeba będzie zapłacić, by móc skorzystać z atrakcji. Wiemy jednak, że to jedyna tego typu atrakcja w Europie i jedna z nielicznych tego typu realizacji na świecie. Podobnym tarasem pochwalić może się słynny wieżowiec Sears Tower w Chicago.

Wieżowiec Warsaw UNIT 
Warsaw UNIT to najwyższy budynek przy rondzie Daszyńskiego w Warszawie, którego deweloperem jest Ghelamco. Jego architektura to nawiązanie do modernistycznego dziedzictwa stolicy. Podium zdobi niezwykła fasada – tak zwana „smocza skóra” – czyli tysiące płytek przypominających łuski, które reagują na każdy podmuch wiatru, fragment ten jest też efektownie podświetlony. Warsaw Unit oferuje 57 tys. m kw. powierzchni biurowej na 45 piętrach. Wieżowiec znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra „Rondo Daszyńskiego”. W budynku znajduje się infrastruktura dla rowerzystów: parking rowerowy, szatnie i natryski. Wielopoziomowy parking może pomieścić 400 samochodów. Za projekt Warsaw UNIT odpowiada Polsko-Belgijska Pracownia Architektury Projekt. Zarządcą budynku jest CBRE, międzynarodowa firma doradcza, która ma w nim także swoją siedzibę.

Największym najemcą Warsaw UNIT jest Warta. Jedna z wiodących firm ubezpieczeniowych w Polsce właśnie zakończyła przeprowadzkę do budynku, zajmując 13 pięter na szczycie wieżowca. Umowa została podpisana na 10 lat.

Zmieniamy siedzibę Warty na jeden z najnowocześniejszych biurowców w Polsce, co podkreśla wyjątkową kondycję i pozycję firmy na rynku. Cieszę się, że symbolizuje on nowoczesność i otwartość – wartości, którymi staramy się kierować na co dzień w naszej działalności mówi Grzegorz Bielec, członek zarządu Warty i dodaje: Intensywnie poszukiwaliśmy budynku zapewniającego wyjątkowe rozwiązania i jak najlepsze warunki pracy naszego zespołu, dobrze skomunikowanego nie tylko z innymi punktami Warszawy, ale także innymi miastami Polski. Nowa siedziba daje nam możliwości jeszcze efektywniejszego wykorzystania naszego potencjału – dodaje Grzegorz Bielec.

Warsaw UNIT jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie wieżowców w Polsce. W budynku został zastosowany Signal OS, autorski system operacyjny Ghelamco. Signal OS komunikuje się z większością aplikacji i systemów budynkowych, dzięki czemu pozwala na niespotykaną dotychczas ich integrację.  Signal OS monitoruje mi.in. takie systemy, jak: HVAC, windy, kontrolę dostępu, system zarządzania parkingiem, monitoruje też jakość powietrza w budynku. Dzięki Signal OS użytkownicy otrzymują dostęp do aplikacji mobilnej, która umożliwia m.in. wejście do budynku czy możliwość zapraszania gości i rezerwację miejsc parkingowych.

Warsaw UNIT został wyposażony w rozwiązania, które umożliwią błyskawiczne przejście budynku w tzw. tryb pandemii. Ten specjalny tryb pracy budynku został opracowany na podstawie wewnętrznych analiz Ghelamco. Dodatkowo firma zleciła opracowanie specjalnego raportu zawierającego rekomendacje dotyczące systemów budynkowych w kontekście COVID-19. Dokument przygotowali naukowcy z Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej.

W Warsaw UNIT zostały m.in. zainstalowane lampy UV: w windach (będą uruchamiane w kabinach w trybie „stand by”) oraz w systemach klimatyzacji. Ich zastosowanie zapewni dezynfekcję przestrzeni i powietrza – promieniowanie UV ma bowiem działanie biobójcze i w krótkim czasie skutecznie niszczy mikroorganizmy i wirusy.

Czytaj też: Wieżowiec | Warszawa | Biurowiec | Ciekawostki | Architektura w Polsce | 

źródło: materiały prasowe/ Skyfall Warsaw UNIT / Ghelamco / https://www.ghelamco.com/pl/
zdjęcia: whitemad.pl / https://www.ghelamco.com/pl/