Śląsk daje przykład – hala magazynowa nie musi straszyć!

Nowa siedziba firmy PIVEXIN TECHNOLOGY zaprojektowana została przez architektów z pracowni MUS ARCHITECTS. Projektanci mieli za zadanie tak zaprojektować budynek, aby w środku znalazła się hala magazynowa oraz przestrzeń biurowa.

Nowoczesny obiekt to połączenie przestrzeni o różnych funkcjach. Mimo to, projektanci chcieli połączyć struktury obu budynków, aby stworzyć spójny obiekt. W ten sposób powstała prostopadłościenna bryła łącząca w swoich ramach różnorodny program funkcjonalny.

Budynek ma czarną elewację z elementami wykonanymi z aluminium i stali. Część biurowa w znacznym stopniu jest przeszklona, bardziej otwarta i trójwymiarowa. Z kolei hala magazynowa jest prosta i skromna, projektanci dopasowali ją do przemysłowego charakteru tej części obiektu.

W sumie całkowita powierzchnia kompleksu wynosi 3800 m kw. z czego hala magazynowa 2150 m kw., a biurowiec – 1650 m kw. Część biurowa ma dwie kondygnacje. Doskonale widać to wchodząc do głównego holu. Stąd bezpośrednio można dostać się do sali konferencyjnej oraz do obszernego lobby i strefy pracy biurowej.

Strefa pracy biurowej to układ trójtraktowy. Wzdłuż okien północno-wschodniej elewacji rozmieszczono ciąg pomieszczeń biurowych, wzdłuż przeciwległej ściany biurowca zlokalizowano toalety, pomieszczenia socjalne dla pracowników oraz schody łączące piętra.

Trakty te na parterze łączy obszerne lobby, które dzięki dużemu wycięciu w stropie piętra tworzy otwartą dwukondygnacyjną przestrzeń doświetloną ustawionym bezpośrednio nad nią dużym świetlikiem dachowym. Na piętrze przy biurach w otwartej przestrzeni wydzielono ciągi komunikacyjne oraz przestrzeń wypoczynkową dla pracowników z dostępem do zewnętrznego tarasu.

Między częścią biurową a przemysłową zabudowy umieściliśmy trakt zaplecza stworzony z pomieszczeń w znacznej części podporządkowanych funkcjonalnie hali oraz pomieszczeń technicznych – tłumaczą autorzy projektu.

hala magazynowa


Część magazynowo – produkcyjna to otwarta przestrzeń hali. Wydzielono tu obszar z przeznaczeniem na produkcję oraz część z przeznaczeniem na wysokie składowanie.

Wnętrza? Projektanci zadbali, by było tutaj nowocześnie i funkcjonalnie. Dominująca biel uzupełniona została drewnianymi okładzinami oraz dodatkami w kolorze czarnym, podkreślając poszczególne elementy kompozycji i struktury projektu. Wnętrze charakteryzuje minimalizm zobaczcie sami!

Czytaj też: Biuro | Biurowiec | Szkło

zdjęcia: Tomasz Zakrzewski