Słuchawki Galaxy Buds Live. Wyglądają i brzmią świetnie

Słuchawki douszne Galaxy Buds Live to wymarzony gadżet melomanów. Są bezprzewodowe i oferują dźwięk na najwyższym poziomie. Producent umiejętnie połączył tutaj minimalistyczny design z nowoczesną technologią.

Telefon nie służy już tylko do dzwonienia, zegarek do wskazywania godziny, a słuchawki do słuchania muzyki. Gadżety typu wearables zyskały zupełnie nowy wymiar, oferując użytkownikom mnóstwo innych możliwości. Przykładem są douszne słuchawki Galaxy Buds Live. To doskonały kompan każdego dnia, dzięki któremu prócz ulubionych piosenek możemy wygodnie rozmawiać i nagrywać wideo z dźwiękiem przestrzennym.

Urządzenia typu wearables stanowią najszybciej rozwijający się segment technologiczny, a postęp w tej dziedzinie przyspiesza z każdą minutą. W ostatnich miesiącach obserwujemy ogromny wzrost rynku smartwatchy oraz słuchawek, które pomagają użytkownikom funkcjonować w świecie „Nowej Normalności” – mówi Dr TM Roh, President and Head of Mobile Communications Business Samsung Electronics.

Do zaprojektowania słuchawek Galaxy Buds Live Samsung zaangażował wewnętrznych projektantów. Ich zadaniem było stworzenie słuchawek, które będą wyglądać zupełnie inaczej niż wszystkie dostępne na rynku. Śmiałą wizję designerów udało się zrealizować, bo Galaxy Buds Live charakteryzują się nowatorskim designem na przykład wszystkie wewnętrzne elementy ułożone zostały poziomo zamiast pionowo, jak w standardowych słuchawkach bezprzewodowych. Dzięki temu nie odstają od uszu, zapewniając bardziej naturalny wygląd. Projektantom udało się stworzyć słuchawki, których ergonomiczna konstrukcja pozwala im dostosować się do kształtu uszu użytkowników – skrzydełka słuchawek mają dwie wielkości wykończenia, dzięki czemu można je łatwo dopasować do potrzeb użytkownika.

Dobry design to nie wszystko. Aby osiągnąć pożądaną jakość dźwięku, Samsung do współpracy zaprosił ekspertów z firmy AKG. Dzięki zastosowaniu 12-milimetrowego głośnika i kanału basowego dźwięk jest pełen głębi, a jego bogactwo oddaje jakość, jaką muzycy chcieli osiągnąć nagrywając muzykę w studio.

Słuchawki wyposażone są w trzy mikrofony i specjalny akcelerometr „Voice pickup unit”. Dzięki temu ostatniemu reagują na głos użytkownika, zapewniają komfort i wyrazisty dźwięk podczas rozmowy. Taką funkcjonalność docenią ci, którzy wiele godzin spędzają na rozmowach wideo w pracy. W gwarnej redakcji magazynu whiteMAD doceniamy ten model jeszcze z innego powodu. Galaxy Buds Live wyposażone są w funkcję aktywnej redukcji szumów ANC, która ogranicza intensywność rozpraszających dźwięków otoczenia, takich jak rozmowy kolegów z redakcji czy przejeżdżające samochody. Dzięki niej po prostu można odciąć się od otoczenia i skupić na wykonaniu zadań.

Galaxy Buds Live


Słuchawki z powodzeniem można połączyć z telefonem i komputerem, jednak po sparowaniu z najnowszymi urządzeniami Galaxy ujawniają pełnię swoich możliwości. Dzięki słuchawkom można… nagrywać wyrazisty dźwięk do wideo. Aby to osiągnąć wystarczy skorzystać na przykład ze smartfonu Galaxy Note20, a słuchawki wykorzystać jako bezprzewodowy mikrofon.

Bezprzewodowe słuchawki Galaxy Buds Live cechują się intuicyjnym interfejsem dotykowym. Można nimi sterować nie wyciągając smartfona z kieszeni. Słuchawki zostały wyposażone w pojemną baterię, która zapewnia do sześciu godzin odtwarzania z włączoną funkcją ANC. Dzięki etui ładującemu możemy cieszyć się dodatkowymi piętnastoma godzinami pracy. Co w przypadku rozładowanej baterii? Słuchawki można błyskawicznie naładować – zaledwie pięć minut ładowania wystarczy do tego, by zapewnić godzinę słuchania.

Designerzy Samsung stworzyli mały, ale wielki gadżet. W drobnej obudowie udało im się zamknąć funkcje, które pozytywnie wpływają na komfort pracy, treningu czy odpoczynku każdego dnia. Taki jest właśnie dyskretny urok technologii!

Uzupełnieniem ekosystemu Galaxy jest nowy zegarek Galaxy Watch3. Nasz tekst o tym urządzeniu przeczytacie klikając TUTAJ.

Czytaj też: Technologia | Detal | Minimalizm | Gadżety

Artykuł powstał we współpracy z firmą Samsung, źródło zdjęć: materiały prasowe Samsung

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły