Smartwatch idealnym nowoczesnym zegarkiem?

XXI w. cechuje się nieustannym i jednocześnie bardzo szybkim rozwojem technologicznym. Urządzenia znajdujące się dzisiaj w powszechnym użytku jeszcze kilka lat temu pozostawały w sferze marzeń. Idealnym tego przykładem są nowoczesne smartfony, bez których trudno się obejść. Na tym jednak nie koniec, gdyż otrzymujemy coraz więcej urządzeń mogących współgrać z naszymi telefonami. Między innymi taki właśnie jest smartwatch…

  1. Co to jest smartwatch?
  2. Jak działa smartwatch?
  3. Jakie funkcje powinien posiadać dobry smartwatch?
  4. System operacyjny w smartwatchu – jakie są dostępne?

Zegarki to nie tylko funkcjonalne urządzenia, ale również nietuzinkowe ozdoby, które niejednokrotnie potrafią zaważyć o naszej kreacji. Wraz z pojawienie się na rynku smartwatchy, wydaje się, że możliwości zegarków weszły na jeszcze wyższy poziom. Co istotne, tyczy się to nie tylko dostępnych dla nas funkcji, ale i ich wyglądu, który zadziwia nawet najbardziej wymagającego pasjonata. Zanim jednak przystąpimy do poszukiwań smartwatcha idealnie pod nas skrojonego, warto dowiedzieć się o nich wszystkiego, co najważniejsze.

Co to jest smartwatch?
Szukając odpowiedzi, czym w ogóle jest smartwatch, natkniemy się na wiele definicji oraz opinii. Najprościej jednak mówiąc, jest to nowoczesne urządzenie elektryczne, łączące w sobie kilka funkcji, w tym: klasycznego zegarka, smartfona, pulsometru, nadajnika GPS, miernika i wielu innych. Smartwatch, jak zostało wspomniane, wyglądem wcale nie musi odbiegać od klasycznych zegarków. Szybko przekonamy się, że niektóre modele stylizowane są na zegarki wręcz sprzed kilku dekad. To właśnie dlatego tak chętnie kierujemy się w ich stronę, gdyż łączą nowoczesną technologię z wyjątkowym designem, który dopasujemy zarówno do codziennych sytuacji, jak i tych bardziej oficjalnych. Dzięki nim nie tylko w sposób dyskretny odbierzemy pocztę, wiadomości tekstowe, nawet połączenia głosowe, ale i będziemy mogli sprawdzić stan naszego zdrowia, np. puls czy jakość snu.

Jak działa smartwatch?
Duży, przejrzysty wyświetlacz smartwatcha w jednej chwili zmienimy z tradycyjnej tarczy zegarka w panel sterowania, w tym i naszego telefonu. Te dwa urządzenia połączone są ze sobą za pomocą technologii Bluetooth. Ilość dostępnych aplikacji, które możemy pobrać w sklepie, zagwarantuje nam komfortowe działanie niezależnie od naszych potrzeb. Ze smartwatcha zadowolony będzie zarówno zwolennik aktywnego trybu życia (zamieniając go w zegarek sportowy), jak i fan nowoczesnych gadżetów, które jeszcze bardziej ułatwią codzienne życie. Zegarki te są także bardzo wytrzymałe, zwłaszcza modele tzw. outdoorowe – możemy zabrać je w każdą podróż bądź wyprawę, mając gwarancję, że nie ulegną uszkodzeniu, jednocześnie w pełni spełniając swoje zadania.

Co istotne, rekomendowani producenci smartwatchy przygotowali modele męskie oraz damskie. Dzięki temu będziemy mogli zakupić urządzenie nie tylko funkcjonalne, ale i modne – idealnie skrojone pod naszą stylizację.

Jakie funkcje powinien posiadać dobry smartwatch?
Szybki rozwój, jaki obserwujemy, w możliwościach smartwatchy pozwala pokusić się o stwierdzenie, że to właśnie te urządzenia w przyszłości będą flagowymi produktami producentów smartfonów. Coraz częściej zastępują one urządzenia, które pierwotnie miały jedynie wspomagać. Dlatego też już teraz warto wybrać smartwatcha, który zagwarantuje nam profesjonalne działanie i wiele możliwości. W pierwszej kolejności weźmy pod uwagę nasze indywidualne wymagania. Prowadząc aktywny, sportowy tryb życia, nie możemy zapominać o takich funkcjach jak: licznik spalanych kalorii podczas wykonywanego wysiłku fizycznego, monitorowanie pulsu, a także wykresy i statystyki poczynionych postępów podczas treningu. Równie przydatna okaże się komunikacja bliskiego zasięgu (tzw. NFC), dzięki czemu będziemy mogli dokonywać płatności zbliżeniowych, nie wyciągając portfela czy smartfona. Dla wielu użytkowników kluczowa może się okazać bateria smartwatcha – zasada jest tutaj prosta: im będzie ona większa, tym rzadziej będziemy musieli ją ładować (co w przypadku dłuższych wypraw czy aktywności jest szczególnie ważne).

System operacyjny w smartwatchu – jakie są dostępne?
Smartwatche dostępne na rynku oparte są o dwa najpopularniejsze systemy operacyjne: iOS oraz Android. Wyraźnie więc widać, że są one kompatybilne ze znaczną większością smartfonów. Jest to sprawa o tyle istotne, że dzięki temu na wyświetlaczu zegarka będą wyświetlały się powiadomienia, między innymi, o przychodzących połączeniach, wiadomościach tekstowych czy też poczcie. Oprócz tego, warto zwrócić uwagę na markę wybranego smartwatcha, co z kolei przełoży się na jakość sprzętu oraz jego żywotność. Do zdecydowanie najpopularniejszy smartwatchy należą produkty firmy Apple stworzone pod smartfony Iphone – szeroki ich wybór znajdziemy w sklepie Neonet. Dla telefonów opartych na systemie Android dostępnych jest znaczna ilość smartwatchy, pośród których znajduje się zyskująca na popularności firma Xiaomi.

Czytaj też: Gadżety | Detal | Technologia


źródło: materiał partnera