Wnętrza w stylu soft loft – czemu zawdzięczają swoją popularność?

Styl soft loft od kilku sezonów króluje wśród motywów wnętrzarskich, czemu trudno się dziwić. Łączy w sobie cechy surowych wnętrz pofabrycznych i nowoczesnego minimalizmu, które dodatkowo są przełamane ciepłymi i przytulnymi akcentami. Soft loft cieszy się ogromną popularnością wśród miłośników nieoczywistych rozwiązań, które jednocześnie mają szansę przetrwać próbę czasu. Czym zatem wyróżniają się wnętrza w stylu soft loft i dlaczego wciąż zyskują kolejnych zwolenników?

Styl soft loft – kompromisowe rozwiązanie dla każdego
Wnętrza industrialne charakteryzują się otwartą przestrzenią, surowymi wykończeniami i stonowanymi barwami, które nie dla wszystkich okazują się optymalnym rozwiązaniem. Oszczędność w dodatkach, dekoracjach i wariantach kolorystycznych paradoksalnie może nieco przytłaczać, dlatego też projektanci wnętrz często stawiają na kompromis między industrialem a przytulnością. Jest nim właśnie styl soft loft, dzięki któremu można sprytnie przemycić do swojego mieszkania ciepłe akcenty i nadać mu przytulnego wydźwięku.

Wnętrza soft loft – funkcjonalność na pierwszym planie
Bardzo dużym atutem wnętrz utrzymanych w stylu soft loft jest ich maksymalna funkcjonalność. Ograniczenie elementów wyposażenia oraz umiłowanie do minimalizmu powoduje, że urządzenie wnętrza sprzyjającego odpoczynkowi okazuje się zdecydowanie przyjemniejsze. W soft loftach często można liczyć także na łatwość w utrzymaniu mieszkania w optymalnej czystości, co oczywiście jest związane z niewielką ilością zarówno mebli, jak i dodatków czy elektroniki, w tym takich urządzeń jak wieże.

Mieszkanie w stylu soft loft – przestrzeń na pierwszym planie
Soft lofty nieustannie plasują się w czołówce najpopularniejszych stylów wnętrzarskich i duża w tym zasługa otwartej przestrzeni, która jest jedną z cech charakterystycznych wnętrz pofabrycznych. Do tego wysokie sufity, duże okna i neutralne barwy sprawiają, że mieszkanie wydaje się dwukrotnie większe niż w rzeczywistości. W soft loftach królują też antresole, które nie dość, że są praktycznym elementem wyposażenia, to dodatkowo prezentują się bardzo efektownie.

Wnętrza w stylu soft loft – klimaty industrialne wciąż żywe
Styl industrialny to przede wszystkim akcent na surowe materiały wykończeniowe i widoczne elementy instalacji, które dodają aranżacjom niepowtarzalnej atmosfery. Lofty w wydaniu soft warto jednak nieco „złagodzić”, starając się ukryć takie przedmioty jak przedłużacze niezbędne do wygodnego użytkowania sprzętów elektrycznych.

Czytaj też: Architektura w Polsce| Wnętrza | Polscy projektanci | Loft | Mieszkanie

soft loftźródło: Materiał Partnera  /