sopockie werandy

Sopockie werandy w nowym wydaniu. Kameralny budynek mieszkalny projektu Interurban

Apartamenty L7 to wielorodzinny budynek mieszkalny, który przypomina, jak cenne są sopockie werandy. Architekci zaprojektowali kameralny budynek, którego wielkość nie przytłacza, a domownikom daje możliwość wypoczynku na świeżym powietrzu.

Sopot słynie ze swojej willowej zabudowy. W centrum miasta jest mnóstwo przedwojennych willi, które mieszkańcom zapewniały dostęp do ogrodu i relaksu na świeżym powietrzu. Przykładem są budowane często werandy stanowiące przedłużenie salonu. W duchu tej klasycznej zabudowy nowy budynek zaprojektowali architekci z pracowni Interurban – Weronika Juszczyk i Łukasz Piankowski.

Apartamenty L7 to budynek mieszkalny o łącznej powierzchni 460 m kw. Zlokalizowany jest on w południowo-zachodniej dzielnicy Sopotu, w bliskim sąsiedztwie rezerwatu przyrody Zajęcze Wzgórze.

Z jednej strony bliskość centrum umożliwia korzystanie z atrakcji życia miejskiego, z drugiej zaś położone w niedalekim sąsiedztwie tereny leśne zapewniają sposobność doświadczania naturalnego piękna przyrody oraz aktywnego tryby życia – wyjaśniają autorzy projektu.

sopockie werandy


Nowoczesna architektura odwołuje się do kontekstu miejsca, w pełni wykorzystując walory przyrodnicze działki, a istniejący drzewostan stanowi ramę dla architektury. Budynek został wyposażony w zewnętrzne balkony pełniące funkcję letnich salonów od strony nasłonecznionej oraz przestrzeni gospodarczych od strony północnej. Projektowane ażurowe balkony stanowią nowoczesną parafrazę tradycyjnej, drewnianej sopockiej werandy. Powiększone przeszklenia i szerokie tarasy umożliwiają kontakt z naturą.

Wizualizacje budynku przygotował zespół SZUMgrupa. Budynek jest w trakcie realizacji.

Czytaj też: Ciekawostki | Sopot | Dom | Elewacja | whiteMAD na Instagramie

źródło: INTERURBAN