Chcieli ich mieszkańcy. Sopot kupił 200 domków dla jeży

Miasto kupiło 200 domków dla jeży – to efekt realizacji projektu, który wygrał w Budżecie Obywatelskim. Domki trafią w różne zakamarki Sopotu i zimą będą dawać schronienie jeżom.

Domki dla jeży mają tak skonstruowany przedsionek, by do środka nie dostał się drapieżnik. Wewnątrz jest część sypialna. Domek jest zabezpieczony olejem lnianym, ma wodoodporny, ściągany dach, który ułatwi uprzątnięcie wnętrza na wiosnę, kiedy jeże się wyprowadzą. W kolejnych miesiącach może posłużyć jako budka lęgowa.

Gdzie staną domki? To już zależy od samych mieszkańców. Aby otrzymać domek należy wypełnić formularz, do którego odnośnik zamieściliśmy na końcu tekstu. Formularz należy przesłać na podany w nim adres. O tym, kto otrzyma domek dla jeży zdecyduje kolejność zgłoszeń. [

Osoby, które otrzymają domki są zobowiązane do ustawienia otrzymanego domku dla jeży na terenie Sopotu, w ciągu 7 dni od otrzymania. Należy również zrobić zdjęcie domku i przesłać do urzędu miasta, a raz w roku domek wyczyścić.


Domek waży około 7 kg, dlatego najlepiej zadbać o transport i odebrać go autem. Jedna osoba może otrzymać jeden domek. Formularz znajdziecie klikając TUTAJ. Pamiętajcie, udział w akcji rozdawania domków dla jeży jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na rozpowszechnienie przesłanych zdjęć.

źródło: UM Sopot

Czytaj też: Sopot | Zwierzęta | Zieleń | Park  | whiteMAD na Instagramie