Sposób na szybki remont. Nowe podkłady pod panele od marki Arbiton

Podkłady mineralne M-Base to jedne z najbardziej naturalnych i ekologicznych podkładów na rynku. Dzięki nim można łatwiej wykonać remont i urządzić swoją wymarzoną przestrzeń. Podkłady marki Arbiton powstały dla wszystkich, którym bliskie jest dbanie o środowisko.

Skład dobry z natury

M-Base to podkład wykonany z naturalnych minerałów i organicznych olejów. Aż 94 proc. składników z których wykonane są podkłady M-Base mają pochodzenie naturalne. Podkłady M-Base to innowacyjna, nowa technologia podkładów pod panele, które powstały z myślą o świadomych konsumentach. Wyróżniają się one wysoką jakością i parametrami technicznymi. M-BASE to jeden z najbardziej przyjaznych ekologicznie podkładów na rynku. Nawet opakowanie podkładów zostało wyprodukowane z materiałów pochodzących w 100 proc. z recyklingu i swobodnie można je poddać dalszemu przetworzeniu.

Linia M-Base to trzy produkty

M-Base HEAT – to podkład przeznaczony pod podłogi drewniane i panele To dobry wybór do pomieszczeń z ogrzewaniem podłogowym. Charakteryzuje się najwyższymi parametrami technicznymi takimi jak wytrzymałość na ściskanie, redukcja dźwięków odbitych (wyciszenia pomieszczenia) oraz przenikalność cieplna. Kluczowym parametrem wyróżniającym M-Base Heat jest właśnie przenikalność cieplna. Najniższy parametr R pozwala na znaczące oszczędności energii, a co za tym idzie niższe rachunki za ogrzewanie. M-Base Heat to zatem podkład, który ekologię ma wpisaną w DNA. Nie tylko jego skład, sposób produkcji czy opakowanie wykazuje się dbałością o środowisko, ale także dzięki wyjątkowym właściwościom pozwala na niwelowanie strat ciepła co przekłada się na finansowe oszczędności i jeszcze większą ochronę zasobów naturalnych.

M-Base HEAT

Drugi produkt z linii to M-BASE SOUND – podkład pod panele i podłogi drewniane. Jest to podkład o grubości 2,4 mm, który ma wyjątkowo dobre właściwości akustyczne. Jego cechą charakterystyczną jest niespotykanie wysoki stopień wyciszenia dźwięków kroków – aż o 27 proc. Dzięki temu pomieszczenie jest lepiej wyciszone i bardziej komfortowe w użytkowaniu. Dodatkowo podkład dobrze izoluje dźwiękowo pomieszczenia poniżej. Dzięki zastosowaniu systemu 3w1, M-BASE Sound to podkład, folia paroizolacyjna i taśma łącząca w jednym produkcie.

M-Base GLUE to z kolei specjalistyczny podkład pod podłogi drewniane klejone. Stanowi dodatkową warstwę akustyczną wyciszając pomieszczenie, w który układana jest podłoga oraz izolację akustyczną pomieszczeń poniżej. Jest również dodatkową warstwą przeciwprężną oraz amortyzującą. Wymaga przyklejenia do podłoża. M-BASE GLUE to dodatkowe wyciszanie pomieszczeń i ekstra poczucie komfortu dla użytkowników.

M-Base GLUE

Podkłady podłogowe dla tych co dbają o środowisko

Podkłady z linii M-Base są naturalnego, białego koloru, dzięki wyeliminowaniu w procesie produkcji sztucznych barwników, lakierów czy farb. Wszystkie podkłady są zapakowane w ekologiczne opakowania kartonowe z recyklingu, bez lakierowania i dodatkowej folii. Jest on w 100 proc. biodegradowalny i swobodnie można go przetwarzać. Ulega także szybszemu rozkładowi, dzięki czemu nie zanieczyszcza środowiska naturalnego. M-Base to grupa podkładów całkowicie wolna od szkodliwych formaldehydów. Posiada najwyższą klasę emisyjności A+. Doskonale nadaje się na ogrzewanie podłogowe. Pozwala na znaczne oszczędności energii cieplnej przez co również w istotny sposób przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego.

Linia podkładów M-Base posiada także certyfikat Blue Angel. Jest to oznakowanie ekologiczne formalnie należące do rządu federalnego Niemiec. Certyfikat ten wyznacza wysokie standardy w zakresie projektowania produktów przyjaznych dla środowiska i przez ostatnie 40 lat sprawdził się jako wsparcie dla bardziej zrównoważonej konsumpcji. Obecnie kryteria certyfikacji Blue Angel zostały opracowane dla ponad 100 kategorii wyrobów i usług. Są wśród nich między innymi produkty codziennego użytku, meble, drewno, papier czy wyroby z tworzyw sztucznych. Logo nawiązuje do logotypu Programu Narodów Zjednoczonych ds. Ochrony Środowiska (UNEP). Zewnętrzny pierścień zawiera słowa „NIEBIESKI ANIOŁ” i „NIEMIECKIE OZNAKOWANIE EKOLOGICZNE”. Produkty oznaczone symbolem Blue Angel są bardziej przyjazne dla środowiska i zdrowsze niż inne produkty w tej samej kategorii. Produkty z oznaczeniem Blue Angel charakteryzują się niezwykle niskim poziomem emisji, zapewniając zdrowy klimat w pomieszczeniach.

Podkłady z linii M-Base są długowieczne. Ich ponadprzeciętna trwałość to kolejny element, który powoduje, że są ekologiczne. Podkłady M-Base chronią podłogę i przez wiele lat zachowują swoje właściwości. Dzięki temu system podłogowy może być dłużej użytkowany, a ślad węglowy  powstały podczas produkcji i transportu rozkłada się na wiele lat. W długiej perspektywie i ujęciu globalnym przyczynia się to do mniejszej produkcji, ograniczenia emisji, zanieczyszczeń i ochrony zasobów naturalnych.

M-Base tak trwałe jak Multiprotec

Podkłady z grupy M-Base nie odbiegają parametrami od najlepszych podkładów poliuretanowo-mineralnych (PUM) z linii Arbiton Multiprotec. Podobnie jak one zwiększają trwałość podłogi, chroniąc zamki paneli oraz są idealne na ogrzewanie podłogowe. To produkt zaawansowany technologicznie, przygotowany do ochrony najlepszych paneli. Multiprotec to lider w swojej kategorii – najlepszy na rynku podkład typu PUM, nazywany również matą kwarcową. Dzięki swoim właściwościom jest bezkonkurencyjny zarówno pod względem ochrony paneli podłogowych, właściwości wyciszających, czy efektywnego ogrzewania podłogowego. M-Base to podkłady o zbliżonych właściwościach, ale dodatkowo powstałe w duchu idei „zero waste” – dla wszystkich tych, dla których ważna jest ekologia.

Technologia 3w1 – ułatw sobie życie

Dzięki technologii 3w1 podkłady z linii M-Base śmiało można uznać za produkt kompletny, który nie wymaga dodatkowych elementów koniecznych do montażu. W jednym produkcie otrzymujemy trzy zintegrowane elementy: podkład, folie przeciw wilgoci oraz taśmę samoprzylepną, która pozwala w szybki i bezproblemowy sposób łączyć sąsiadujące fragmenty podkładu. Linia podkładów M-Base zapewnia aż pięciokrotnie szybszy montaż w stosunku do tradycyjnej płyty. To także gwarancja poprawnego montażu z którym poradzi sobie każdy amator.

Czytaj też: Wnętrza | Mieszkanie | Dom | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie

źródło: Arbiton

Artykuł został przygotowany we współpracy z firmą Decora.