W śródmieściu Łodzi powstaje nowy Hotel Studencki

W śródmieściu Łodzi powstaje nowy Hotel Studencki, który łączy w sobie nowoczesną architekturę z przemysłową tożsamością miasta. 

Przebudowywany jest obiekt z lat 60. XX wieku, budynek w zabudowie pierzejowej, z otwartym planem parteru. O projekcie opowiada jeden z autorów projektu Michał Leszczyński z pracowni Grupa 5 Architekci:
Modernistyczny charakter budynku został uwypuklony poprzez zachowanie masywnej konstrukcji nośnej oraz prefabrykowanych elementów elewacji. Obiekt oferować będzie blisko 500 pokoi jedno i dwuosobowych, wspólne przestrzenie do nauki oraz lokale usługowe na poziomie parteru i piwnicy. Wnętrza o industrialnej, prostej stylistyce na pewno wpisywać się będą w charakter samego obiektu.
Całości założenia dopełnia wewnętrzny dziedziniec zorganizowany na płycie garażu, domknięty charakterystyczną łódzką zabudową.
Dane inwestycji:
– powierzchnia całkowita: 26 300m2;
– pokoje: 487 jednostek mieszkalnych o zróżnicowanej powierzchni i strukturze na kondygnacjach od +2 do +6 z własną łazienką i aneksem kuchennym;
– na każdej kondygnacji przestrzenie wspólne dla mieszkańców: kuchnie, sale rekreacji, sale do pracy cichej, tarasy;
– lokale usługowe: łączna powierzchnia ok. 3620m2 na parterze oraz w piwnicy (w tym restauracje, piekarnia/kawiarnia, klub, fitness, sklep spożywczy itp.), dostępne od ul. POW, jeden lokal od ul. Rewolucji 1905r. oraz z wewnętrznego dziedzińca;
– garaż podziemny pod dziedzińcem na 61 miejsc;
– termin oddania: jesień 2017.