Stara Piekarnia we Wrocławiu wróci do życia i zmieni się w hotel

Nowy miejski hotel w stylu smart casual będzie pozycjonowany jako Vienna House Easy. Obiekt będzie częścią kompleksu piekarni, który powstał w XIX wieku przy ulicy Sienkiewicza we Wrocławiu. Część powierzchni zajmie prywatny akademik Basecamp, w samym hotelu austriacki inwestor planuje otworzyć 240 pokoi i centrum konferencyjne. Hotel będzie częścią przeprojektowanego kompleksu budynków, wokół objętej ochroną zabytków Starej Piekarni.

Hotel zaprojektowali architekci z biura Grupa 5 Architekci. Za opracowanie koncepcji wystroju wnętrz odpowiadają z kolei architekci z pracowni mode:lina. Inwestycję przeprowadzi Vienna House. To firma, która w Polsce ma już sześć działających hoteli, między innymi w Katowicach, Krakowie i Warszawie. Do tej listy dołącza stolica Dolnego Śląska.

Wrocław to ekscytujący, rozwijający się rynek, a lokalizacja hotelu w centrum miasta, przy Ogrodzie Botanicznym jest idealna. Odbiegający od sztywnych standardów, skupiający się na bezpretensjonalnej obsłudze gości hotel Vienna House Easy i pełna energii koncepcja dla studenckich mieszkań stworzą świetne połączenie, stając się nowym, atrakcyjnym miejscem spotkań – mówi o planowanym projekcie Rupert Simoner, prezes zarządu Vienna House.

Nazwa “Vienna House Easy” oznacza hotel w stylu smart casual, profesjonalną obsługę i dostęp do usług analogowych i cyfrowych. Do tych ostatnich należy telewizor ze złączem umożliwiającym podłączenie własnych urządzeń gości, szybka sieć WiFi, Mobilny Concierge, możliwość samodzielnego zameldowania i wymeldowania oraz wiele innych. Wnętrze hotelu ma dobrze współgrać z architekturą przemysłową starego dworca oraz sąsiadującego z kompleksem Ogrodu Botanicznego.

Przed laty działała w tym miejscu piekarnia. Inwestor chcąc odwołać się do tej tradycji zaplanował powstanie koncepcji śniadań jak z piekarni.  Goście będą mieć do wyboru świeże produkty prosto z ryneczku, kawę oraz liczne lokalne specjały. W porze lunchu i kolacji restauracja Gasthouse zaoferuje nowoczesne potrawy, przygotowane z myślą o zdrowym stylu życia gości.

Hotel zbudowany zostanie na terenie dawnej piekarni przy ul. Sienkiewicza i ul. Świętokrzyskiej (fot. Google)

Hotel Vienna House Easy Wrocław zaoferuje 236 pokoi dwuosobowych w dwóch kategoriach oraz 4 apartamenty. Pokoje będą wyposażone w długie łóżka, biurka, fotele oraz łazienki z prysznicami.

Dodatkowo nowy hotel Vienna House Easy Wrocław będzie dysponował centrum konferencyjnym o powierzchni 360 m kw., idealnym do organizacji różnego rodzaju szkoleń i spotkań. Strefa fitness zaoferuje sprzęt do treningu wytrzymałościowego i siłowego oraz gabinet masażu. Dopełnieniem oferty będą 44 miejsca na parkingu podziemnym i typowa dla Vienna House koncepcja mobilności, obejmująca wypożyczalnię rowerów, stacje do ładowania samochodów elektrycznych oraz opcje wspólnego korzystania z samochodów i skuterów.

źródło: Vienna House

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły