Stary Browar w przebudowie. Część z restauracjami jest już gotowa

Stary Browar i zespół architektów mode:lina są twórcami małej rewolucji w Atrium. Od teraz na gości czeka piętro gastronomiczne w zupełnie nowej odsłonie. Zrealizowana przebudowa to jednocześnie pierwsza z dużych zmian w Starym Browarze, nad których projektem czuwa ekipa z mode:lina.

Obserwując ciągły rozwój Poznania i coraz większą obecność nowych osób w centrum miasta, Stary Browar rozpoczął poszukiwania rozwiązań, które sprawią, że klienci poczują się w jego przestrzeniach jeszcze lepiej.

Pierwszą ze zmian jest stworzona we współpracy z biurem mode:lina przestrzeń foodcourtu w Atrium, która w swojej nowej formie odpowiada na przemiany zachodzące w naszym życiu oraz zmieniające się zwyczaje konsumpcyjne. Nowy strefa gastronomiczna w Atrium Starego Browaru inspirowana jest energią urban life oraz sprzyja formule „eat & go”. Odświeżony foodcourt to także zróżnicowana przestrzeń o lekkiej formie inspirowana stylistyką nowoczesnych domowych kuchni.

Cały design jest bardzo socjalny, sprzyja dobremu nastrojowi i otwartości na innych, a jednocześnie daje poczucie bezpieczeństwa – podkreśla Renata Gralec, Dyrektor Centrum Stary Browar.

Materiały w naturalny sposób przyciągają uwagę, a wrażenia dotykowe są przez ludzi dobrze zapamiętywane. Dlatego w nowej strefe wykorzystywano taką paletę materiałów, aby były one dla gości przyjazne, a ich zestawienie tworzyło spójne i żywe wnętrze, w którym chce się przebywać.

Atmosferę nowego foodcourtu uzupełniły materiały inspirowane historią, z którą Stary Browar, jako obiekt przemysłowy i światowy wzorzec udanej komercjalizacji zrewitalizowanych budynków, jest tak silnie związany. Wśród mebli można więc odnaleźć wiele miedzianych dekoracji przypominających o starych urządzeniach browarniczych.

Zmiany sięgnęły także na taras oraz do jednego z mniej znanych, a publicznie dostępnych zakątków Starego Browaru – Kajówki. Jej nazwa nawiązuje do autora pierwszego wystroju foodcourtu, Ryszarda Kai, cenionego scenografa, malarza oraz grafka. Dlatego też wnętrze Kajówki rozświetla neon z podpisem artysty, a ściany pokrywa 115 pocztówek z jego kultowej serii Plakat-Polska. …to jednak jeszcze nie koniec niespodzianek, które szykują Stary Browar oraz mode:linaTM.

Projekt: food court Stary Browar – Atrium
Autorzy: mode:linaTM www.modelina-architekci.com
Zespół: Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Małgorzata Wawrzynek, Kinga Kin
Lokalizacja: ul. Półwiejska 42, 61-888 Poznań
Powierzchnia: 450 m kw.
Zdjęcia: Patryk Lewiński 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły