Stocznia Cesarska w Gdańsku. Rusza remont budynku Dyrekcji z 1878 roku!

Spółka Stocznia Cesarska Development otrzymała pozwolenie na budowę, umożliwiające rozpoczęcie remontu budynku Dyrekcji na terenie Stoczni Cesarskiej w Gdańsku. Pierwsze prace nad tym historycznym zabytkiem z 1878 roku rozpoczną się już w tym miesiącu. Inwestor spodziewa się zakończenia remontu w ciągu 16 miesięcy.

W obiekcie zostanie utrzymana pierwotna funkcja biurowa i jego układ, jednak standard budynku zostanie dostosowany do dzisiejszych wymogów. Po remoncie dla najemców dostępne będzie ok 4.000 mkw. zróżnicowanej powierzchni biurowej. Przestrzeń jest dostosowywana do potrzeb mniejszych firm i start-upów. Inwestor kładzie nacisk na łączenie społeczności poprzez wprowadzenie wspólnych udogodnień takich jak współdzielone sale konferencyjne, strefy relaksu, kawiarnia, kuchnie, a nawet powierzchnia eventowa. Przestrzeń co-workingowa znajdzie się na dwóch najwyższych piętrach budynku.

 

Rozpoczęcie remontu jest dla Nas bardzo ważnym kamieniem milowym w rewitalizacji Stoczni Cesarskiej. Uważamy to za przywilej, że możemy pracować nad budynkiem, który jest tak głęboko związany z polską historią i cieszymy się, że możemy wnieść cenny wkład w zapewnienie jego przyszłej egzystencji – mówi Gerard Schuurman.


Jednocześnie spółka, będąca spółką joint venture utworzoną przez dwóch belgijskich deweloperów Alides i Revive, ogłasza współpracę z trójmiejskim oddziałem międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield w zakresie komercjalizacji budynku.

 

Możliwość kontynuowania współpracy z właścicielem i komercjalizowania jednego z najbardziej charakterystycznych budynków w Gdańsku oraz realizacji przedstawionej w ubiegłym roku strategii doboru najemców, to ogromne wyróżnienie dla firmy Cushman & Wakefield. Gratulujemy właścicielowi decyzji o remoncie tego historycznie ważnego budynku Dyrekcji. Nie możemy doczekać się zakończenia procesu rewitalizacji i zaprezentowania odnowionych wnętrz obiektu nowym najemcom -mówi Daria Zagożdżon-Dembicka z firmy doradczej Cushman & Wakefield.

Stocznia Cesarska Development ostatnio zaangażowała w projekt również firmę Roark Studio. Sopocka firma architektoniczna będzie odpowiedzialna za wnętrza i projekt wykonawczy. Zespół uzupełni TPS Reapolis, który przejmie rolę construction manager’a projektu.

 

Budynek Dyrekcji to świadek historii, która zmieniła Polskę. Praca z tego typu obiektem wymagała od zespołu projektowego dużej wrażliwości i szacunku, a jednocześnie kreatywnego podejścia do nowej roli jaką budynek ma pełnić. Naszym wspólnym celem jest stworzenie z budynku Dyrekcji wizytówki Stoczni Cesarskiej. Jestem przekonany, że będzie to pierwsza iskra w rewitalizacji tego historycznego miejsca i zabudowy Młodego Miasta –  nowej atrakcyjnej dzielnicy w sercu Gdańska – mówi Jakub Bladowski, Prezes Zarządu Roark Studio.

Remont budynku Dyrekcji wraz z adaptacją Remizy i pierwszymi budynkami mieszkalnymi wokół Placu Dyrekcji stanowi pierwszą fazę rewitalizacji projektu Stoczni Cesarskiej.