Drewniany dom nad morzem. Jest jak nowoczesna stodoła!

To jeden z naszych ulubionych projektów. Boat House zaprojektowali architekci z pracowni WE Architecture. Projektanci wymarzyli sobie ten dom w bliskim sąsiedztwie wody. Budynek zaprojektowany został bowiem zaledwie 20 metrów od Jammerland Bugt, zatoki w centralnej części Danii.

Dom znajduje się na plaży. Otoczony jest typowym dla Danii, nadmorskim krajobrazem. Budynek nie służy jako całoroczne miejsce do życia, ale jako dom, do którego właściciele przyjeżdżają by wypocząć w dni wolne od pracy.

Architekci chcieli, aby dom był prosty i funkcjonalny. Podczas budowy wykorzystano drewno cedrowe, które jest bardzo wytrzymałe. Dodatkowym atutem tego drewna jest jego srebrno-szary kolor.Boczne ściany oraz dach pozbawiono okien, dzięki temu udało się zachować czysty obrys budynku.

Wewnątrz zdecydowaną większość miejsca przeznaczono dla łodzi i niezbędnego sprzętu, jako strefę mieszkalną urządzono tylko niewielką część. Wszystko dlatego, aby mieszkańcy nie spędzali w nim całych dni, ale korzystali z pięknego otoczenia natury.

źródło: WE Architecture (www.we-a.dk)