Zamienili upadające gospodarstwo w luksusową willę

Ten niezwykły dom z 1851 roku mieści się w niewielkiej niemieckiej miejscowości  Visbek. Pierwotnie była to część wiejskiej zabudowy, na poddaszu której przechowywano siano. Następnie przekształcona została w dom jednorodzinny, który po drugiej wojnie światowej został opuszczony i tak podupadał przez długie lata, aż zainteresowała się nim pewna rodzina.

Obecni właściciele, którzy jak twierdzą zakochali się w tym miejscu od pierwszego spojrzenia, postanowili wykupić nieruchomość i przekształcić ją w swoją wymarzoną willę. Zadania renowacji podjęła się grupa architektoniczna Reichel Architekten, która już wcześniej miała przyjemność współpracować z właścicielami


Jak twierdzą sami mieszkańcy, udało im się stworzyć miejsce niesamowite, bo mimo, że znajdujące się na wsi to bardzo miejskie, wręcz kosmopolityczne. Posiadłość została rozbudowana o dodatkowe skrzydło, dzięki czemu znalazło się w niej dodatkowe miejsce na duży basen, salę fitness oraz centrum odnowy biologicznej.

Dom posiada aż siedem sypialni, cztery łazienki oraz obszerny salon z kuchnią. Główna część domu doskonale łączy w sobie elementy oryginalnej, XIX wiecznej architektury z nieco bardziej nowoczesnym wyposażeniem oraz dodatkami. Ciekawym pomysłem było również połączenie zabytkowej drewnianej konstrukcji z zupełnie nową, stalową zamontowaną podczas renowacji.

W większości domu zachowana została licząca ponad sto lat drewniana posadzka oraz ceramika. Wnętrza są wyjątkowo jasne oraz słoneczne. Efekt ten potęguję przeważająca w mieszkaniu biel, idealnie kontrastująca z czarnymi dodatkami. Jak twierdzą architekci, to ich najbardziej czasochłonny i dopieszczony projekt w karierze, z którego są wyjątkowo dumni. Trudno się dziwić bo efekt końcowy jest naprawdę świetny!