Stół Leaf, TON

Stół to podstawa! Najmodniejsze stoły, które pokochali Polacy [TOP 10]

Serce domu, fundament życia rodzinnego; mebel, bez którego nie sposób wyobrazić sobie biesiady w gronie przyjaciół. Wraz ze sklepem Pufa Design wybraliśmy dziesięć najbardziej interesujących stołów z jego oferty.

Klienci Pufa Design cenią wzornictwo piękne, oryginalne, ale i solidne. Stół to mebel, od którego szczególnie wymagamy tej ostatniej cechy: ma być ostoją bezpiecznej codzienności, w sensie symbolicznym i dosłownym. Poniżej przedstawiamy wspaniałe meble z oferty kołobrzeskiego sklepu. Do wyboru, do koloru. Do przemyślenia przed ważną zakupową decyzją. Który wybierasz?    

Szycha

Choć wykonany z litej dębiny, wygląda trochę jak biżuteryjny wisiorek, trochę jak kompozycja z kamieni-otoczaków. Stół Szycha, zaprojektowany przez Iwonę Kosicką i wykonywany ręcznie, na indywidualne zamówienie, to przykład nietypowego, można powiedzieć – artystycznego myślenia o drewnie. Z materiału staje się ono tworzywem. Może zostać ukryte pod warstwą farby, zmienić kolor, przybrać cudze kształty – pozostaje jednak surowcem naturalnym, ekologicznym. I trwałym. Bo Szycha to przecież nie rzeźba „do oglądania”, to solidny mebel!

Stół Szycha zaprojektowany przez Iwonę Kosicką, Kosicka Design

Leaf

Gdyby spadające liście były tak piękne jak stół Leaf, któremu dały nazwę, chcielibyśmy, aby jesień trwała wiecznie! Bambusowy blat, w kształcie trójkąta o łagodnie zaokrąglonych rogach, wspiera się na solidnej metalowej podstawie. Marka Houe słynie z mebli ogrodowych znakomitej jakości; stara się też jednak nadać swoim projektom pewien indywidualny rys, dzięki któremu rozpoznasz je w ogrodzie albo altanie nawet na końcu świata. 

Ogrodowy stół Leaf, Houe

Hven

Gdyby chcieć zilustrować hasło „stół w stylu skandynawskim”, wystarczyłoby pokazać Hven marki Skagerak. Materiał? Lite drewno dębowe w swojej naturalnej barwie. Kształt? Prostokątny blat na czterech nogach. Niczego więcej nie potrzeba, aby stół był stołem. Hven może stanąć w jadalni lub restauracji, ale także w biurze. Pasuje do niemal każdej aranżacji i kolorystyki wnętrza. Jest uniwersalny! 

Ekskluzywny stół do jadalni Hven, Skagerak

Base

Stół Base (Muuto), zgodnie z nazwą, może stanowić bazę, początek aranżacji. Bo przemiana przestrzeni w dom zaczyna się w momencie ustawienia w niej stołu. Zwłaszcza jeśli jest to piękny i solidny Base. Prostota kształtu znalazła tu kontrapunkt w postaci bardzo starannego, dokładnie przemyślanego wykończenia. Kolory to biel, czerń i naturalny odcień dębiny, podane w różnych zestawieniach. Jest dyskretnie, po skandynawsku, a jednak jakoś inaczej. Aż chce się usiąść przy tym stole i zacząć obmyślać dalsze etapy urządzania domu.

Okrągły stół z kolekcji Base, Muuto

Avangarde

Stół inspirowany współczesną architekturą? Tak przedstawia swój mebel Avangarde marka Miloni. Rzeczywiście, widoczna jest w tym projekcie gra z geometrią, przy zachowaniu klasycznej podstawowej formy. Jest to jednak zabawa elegancka, salonowa, bez szaleństw, które pozbawiłyby przedmiotu jego podstawowej roli. Tak pomyślany stół pasuje do wnętrz nowoczesnych, odważnych; materiał – drewno dębowe – oraz naturalny kolor powodują jednak, że „Awangardzie” ładnie będzie i w bardziej tradycyjnym entourage’u.

Polski stół Avangarde, Miloni, fot. Miloni

        

Star

Kolejny dębowy projekt Iwony Kosickiej – Star – na pierwszy rzut oka wydaje się być klasycznym stołem z okrągłym blatem. Jak to bywa u gwiazd, zachwyca pięknymi nogami. Nie jest to jednak sztuka dla sztuki: taki kształt podstawy pozwala wygodnie rozlokować się pod stołem nogom krzeseł i ludzi. Star może mieć odcień naturalnego lub lekko pobielonego drewna, bieli albo czerni. Jest elegancki i praktyczny. W świecie mebli to prawdziwa gwiazda! 



Split

Oto następny stół na pięknych nogach, Split marki Muuto. Tym razem podstawa jest gięta. Materiał to przodownik naszego przeglądu – drewno dębowe, które w tej formie zyskało niezwykłą wizualną lekkość. Blat ma długość 220 cm, co czyni Split idealnym meblem do jadalni, ale także do restauracji. Gwarantujemy, że świetnie się przy nim biesiaduje, dyskutuje, raduje. Można też wymieniać nad jego blatem miłosne spojrzenia… Bo dyskretna uroda tego mebla zachęca do celebrowania piękna świata i urody życia.   

Dębowy stół Split, Muuto

Sketch

Marka Houe tworzy nie tylko meble ogrodowe. Stół Sketch przeznaczony jest do jadalni, tej domowej, pod dachem. Zachował jednak lekkość i niezobowiązujący urok sprzętów outdoor. Metalowe nogi są fantazyjnie powyginane, ale solidne. Blat, pokryty czarnym lub białym laminatem, pyszni się krawędziami z pięknej olejowanej dębiny. Konstrukcja pozwala na wygodne użytkowanie stołu, a później wsunięcie krzeseł pod blat. Piknik w jadalni? Dlaczego nie!

Stół jadalniany Sketch, Houe

Kompas

Polska marka Nurt kocha naturalne materiały: drewno, kamień, skórę. Ceni je w takiej formie, w jakiej stworzyła je przyroda, a gdy musi poddać surowiec obróbce, czyni to z użyciem tradycyjnych, ekologicznych metod. Stół Kompas dowodzi miłości do natury w jeszcze innym wymiarze. Blat ma w centrum koło wykonane z drewna czeczotowego, czyli zmienionego przez chorobę, ale zarazem pięknego i niepowtarzalnego. Tak oto design uczy zachwytu nad różnorodnością świata, którego uroda objawia się nam czasami w sposób nieoczywisty i zaskakujący. 

Kompas w wersji z czeczotem, stół marki Nurt

Leaf

Latające stoliki występują nie tylko w bajkach albo sztuczkach prestidigitatorów. Leaf marki Ton opiera się na prostym, ascetycznym wręcz projekcie (docenionym “reddot award 2017”) . Gdzie kryje się magia? W drobnym detalu: nogi w górnej części są zaokrąglone, dzięki czemu blat (okrągły lub prostokątny) zdaje się lewitować nad oskrzynią stołu. Styl skandynawski z odrobiną fantazji. Szalona wyobraźnia okiełznana przez potrzeby codzienności. No i solidne wykonanie, jak na markę Ton przystało. Lubimy takie projekty „ze smaczkiem”! I z dużym smakiem.   

Stół Leaf, TON


Pufa Design to sklep internetowy z wzornictwem skandynawskim i polskim (www.pufadesign.pl). Showroom znajduje się w Kołobrzegu przy ul. Bałtyckiej 31. 

Czytaj więcej: Pufa Design | Lampa | Wnętrza | Pantone | Meble

źródło: materiały prasowe Pufa Design