Stolik kawowy pełen roślin. Blat powstał ze starego okna! 

Rośliny we wnętrzach to jeden z największych trendów ostatnich lat. Gdy połączy się zastosowanie zieleni z recyklingiem przedmiotów, które zazwyczaj trafiają na wysypiska mamy przepis na świetny mebel, który cieszy nie tylko oko.

Autorami tego nietypowego mebla są brytyjscy projektanci z pracowni Hackney Botanical. Pochodzący z Londynu dizajnerzy postanowili stworzyć praktyczny mebel, który będzie wykorzystywał odpady budowlane, lub takie które pochodzą z remontów. Ich uwagę przykuł temat starych okien i okiennic, które w znacznej większości nie nadają się do ponownego zastosowania, a co za tym idzie swój żywot kończą na wysypiskach.


Projektanci z Hackney Botanical postanowili wykorzystać framugi okienne do stworzenia domowych ogródków, które mają pełnić funkcję filtrów powietrza, ozdoby, a także stolika kawowego. Udało się to dzięki stworzeniu konstrukcji, która w swojej podstawie ma drewnianą skrzynkę wspartą na stalowych, malowanych proszkowo nogach. W niej nasadzone zostały rośliny takie jak zioła, sukulenty, czy sadzonki bluszczu. Blat w stole powstał ze wspomnianego wcześniej okna, które pochodzi z remontowanego budynku z okresu wiktoriańskiego. Okno odgrywające rolę blatu może być szybko zdemontowane co ułatwia pielęgnację roślin i utrzymanie czystości szkła.