Strażacy na Operze w Sydney. Tak Australijczycy oddają hołd ofiarom pożarów.

Od października w wyniku pożarów w Australii życie straciło co najmniej 27 osób, a według naukowców z Uniwersytetu w Sydney w ogniu mógł zginąć nawet miliard zwierząt. Australijczycy postanowili oddać hołd ofiarom oraz podziękować strażakom w wyjątkowy sposób. Walczący z ogniem strażacy zagościli na Operze w Sydney. 

Przypomnijmy, że od kilku miesięcy Australia trawiona jest przez liczne pożary. Według niektórych źródeł ogień objął teren o łącznej powierzchni przekraczającej 10,3 miliona hektarów. Dla porównania Polska ma 31,3 milionów hektarów, a więc pożary w Australii objęły teren równy jednej trzeciej powierzchni całego naszego kraju. Według badań i obserwacji prowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu w Sydney, w ogniu życie mogło już stracić ponad miliard zwierząt, w tym między innymi sto tysięcy zagrożonych koali. Zniszczone są również niemal dwa tysiące domów. Co najgorsze w pożarach zginęło już 27 mieszkańców Australii, wśród których znaleźli się także strażacy walczący z ogniem.


To właśnie ofiarom, bohaterskim strażakom oraz zwierzętom, które straciły życie w pożarach chcieli oddać hołd mieszkańcy Australii. Zrobili to w wyjątkowy sposób. W sobotę oraz w niedzielę od 20:30 miejscowego czasu na na fasadzie gmachu Opery w Sydney wyświetlone zostaną wizerunki strażaków oraz wolontariuszy, którzy stawili czoło pożodze. Na wizualizacji znajdą się również podziękowania dla funkcjonariuszy, którzy wciąż walczą z ogniem. Strażacy wyświetleni na Operze w Sydney to prawdziwe osoby, które brały udział w gaszeniu szalejących na kontynencie pożarów.

Interesują cię tematy związane z ekologią? Kliknij tutaj! 

Strażacy na Operze w Sydney

źródło: www.dailymail.co.uk