Strefa Detalu w Łodzi: Daniel Libeskind zaprojektuje awangardową kamienicę

O realizacji budynku architekta Daniela Libeskinda w Łodzi mówi się już od wielu lat. Projekt nie został jednak nigdy zrealizowany. Teraz szansa na budowę budynku światowej sławy architekta staje się coraz bardziej realna.

Specjalna Strefa Detalu to projekt, który zrealizuje miejska instytucja kultury InLodz21. W ramach Strefy znajdzie się kilka ikonicznych dla miasta budynków. Pierwszym ma być symbol współczesności – budynek, który zaprojektuje Daniel Libeskind.

Do współpracy z instytucją kultury InLodz21 zaproszone zostaną także inne podmioty:

Formuła InLodz21 jest otwarta i liczę, że dołączą do niej kolejne łódzkie uczelnie, firmy i osoby prywatne zainteresowane wspólną realizacją ponadczasowego projektu, który będzie permanentnie w budowie. Na razie zaczynamy od pierwszego budynku-ikony u zbiegu ulic Jaracza i Wschodniej – powiedziała Hanna Zdanowska, Prezydent Łodzi.

Nowoczesna kamienica zbudowana zostanie u zbiegu ulicy Wschodniej i Jaracza. Pierwotną koncepcję dla tego obiektu poznaliśmy już w 2018 roku (pisaliśmy o tym tutaj), teraz koncepcja zostanie rozwinięta i nabierze ostatecznego kształtu.

źródło: UM Łódź