Studenci ASP w Łodzi sprzedają swoje prace. Dochód wesprze Ukrainę

Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi zorganizowała kiermasz, podczas którego można było kupić prace studentów. W ten sposób ASP zbiera środki finansowe na pomoc Ukrainie.

Kiermasz odbywał się w pierwszy weekend marca. Do akcji włączyło się wielu studentów i pedagogów ASP w Łodzi. Podczas kiermaszu można kupić prace graficzne, malarskie, biżuterię, ubrania i wiele innych. Kiermasz zorganizowano na terenie OFF Piotrkowska Center w galerii PopUp5. Współorganizatorem akcji jest Fundacja Gajusz.

Wcześniej uczelnia zorganizowała akcję tkania siatek maskujących dla mieszkańców Lwowa. Uczestniczyli w niej nie tylko studenci, ale też wykładowcy uczelni.

Zobaczyliśmy na przesłanych ze Lwowa zdjęciach, jak zamknięci w akademiku studenci ze ścinków materiałów robili siatki maskujące. Mieli wielkie chęci, lecz kończyły im się tkaniny i poprosili nas o dodatkowe materiały, które wczoraj rano wyjechały do nich. Jednocześnie sami rozpoczęliśmy akcję tkania siatek – opowiada dr Michał Szulc, dyrektor Instytutu Ubioru.


W wyniku akcji w łódzkiej ASP powstały siatki o różnych rozmiarach, które już wkrótce mają wyjechać do Lwowa. Nie będą one służyć do celów militarnych – mają być wykorzystywane do ukrywania różnych przedmiotów przez ludność cywilną. Prawdopodobnie akcja będzie trwała, jeśli uczelnia zdobędzie więcej materiałów do szycia.

Czytaj też: Sztuka | Kultura | Łódź | #SolidaritywithUkraine | whiteMAD na Instagramie


źródło: ASP w Łodzi