studenci przyłbice

Studenci drukują przyłbice dla lekarzy. Trafią do szpitali w Krakowie

Studenci Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie zamiast bezradnie czekać postanowi drukować przyłbice, które trafią do medyków szpitali w Krakowie. Dlatego zrzeszyli się w akcji “Przyłbica dla medyka – AGH” i do udziału zapraszają każdego, kto chce pomóc.

Studenci przygotowują przyłbice wraz ze swoim opiekunem mgr. inż. Jackiem Wesołem. Od kilku dni intensywnie pracują w budynku swojej macierzystej uczelni i na drukarkach 3D drukują przyłbice ochronne dla szpitali zakaźnych.

Jesteśmy grupą osób, która postanowiła nie siedzieć bezczynie w związku z trwającą pandemią i przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji. Wykorzystujemy technologię 3D, do produkcji brakującego sprzętu dla personelu medycznego – piszą studenci na Facebooku.

Do tej pory do personelu szpitala trafiło kilkaset takich środków ochronnych. Będzie ich jeszcze więcej bo studenci do akcji zaangażowali jeszcze więcej swoich koleżanek i kolegów i do drukowania przyłbic wykorzystują też prywatne urządzenia. Studenci szacują, że powinni wyprodukować 50 tysięcy przyłbic – takie może być zapotrzebowanie krakowskiego szpitala. Informacja o akcji „Przyłbica dla Medyka – AGH” pojawiła się na Facebooku tutaj. Obecnie pracuje już ponad 30 drukarek.

studenci przyłbice


Studentom AGH można pomóc. Ważny jest ciągły dostęp do materiałów, z których wykonają przyłbice: folie PET, którą docinają i przerabiają na szybki do przyłbic, gumy pasmanteryjne, które służą do zamocowania maski na głowie medyka, worki strunowe na wytworzone produkty, rękawiczki i maseczki dla ich bezpieczeństwa, płyny do dezynfekcji a także transport. Dlatego liczy się każde wsparcie, również finansowe. Jeśli chcesz pomóc studentom odezwij się do administratora fanpage Przyłbica dla medyka – AGH. Do projektu można dołączyć ze swoją domową drukarką 3D lub poprzez pomoc w składaniu i pakowani. Finansowe wsparcie można przekazać przez portal Zrzutka.pl klikając tutaj.

Czytaj więcej: Ciekawostki | Plastik  | Kraków

źródło: Przyłbica dla Medyka – AGH