Koramic V11

Studio F.A. Porsche zaprojektowało dachówkę. To oryginalny i ponadczasowy design

Jest jak małe dzieło sztuki. Studio F.A. Porsche zaprojektowało dachówkę ceramiczną Koramic V11. Projekt zrealizowany został dla firmy Wienerberger. Twórcy dachówki zdobyli już kilka branżowych nagród za jej projekt.

Dachówka Koramic V11 to jeden z najnowszych produktów w ofercie firmy Wienerberger. Dachówka powstała z myślą o miłośnikach wyjątkowego designu. Chcąc osiągnąć jak najlepszy wygląd prace projektowe powierzone zostały słynnemu studio F.A. Porsche.

To wysokiej jakości produkt, z linii dachówek nowoczesnych jednak z niespotykanym do tej pory fasetowaniem w kształcie litery V. Poza unikalnym wzornictwem ten kształt ma uzasadnienie technologiczne – nadaje precyzyjny kierunek spływającej z dachu wodzie – wyjaśnia Maciej Brzozowski, Menedżer Produktu w firmie Wienerberger.

Koramic V11 to element architektoniczny, który subtelnie łączy się z ogólnym wyglądem budynku nie przytłaczając go i nie grając roli głównej – wyjaśnia Christian Schwamkrug, Dyrektor Kreatywny Studio F. A. Porsche.

Dachówka ma 48 cm długości, 27 cm szerokości i waży 4,3 kg. Dostępna jest w trzech wersjach kolorystycznych angob: antracytu, tytanu oraz bazaltu. Budując dom śmiało można mieszać te kolory tworząc unikalne kompozycje. Różnice między kolorami są delikatne i pasują zarówno do nowoczesnych jak i tradycyjnych projektów domów jednorodzinnych. Zerknijcie na zdjęcia niżej – zamieściliśmy tam fotografie domu, którego dach ozdobiła dachówka Koramic V11.

Dachówka projektu F. A. Porsche zdobyła już kilka branżowych nagród. Wśród nich są między innymi nagroda German Design Award 2020 w kategorii „Doskonały design produktu – budynek i elementy” a także dwie inne pożądane przez projektantów i producentów nagrody: Red Dot Award – Product Design w kategorii „Urban Design” oraz Iconic Award w kategorii „Innovative Architecture”.

Koramic V11
Dachówka Koramic V11 – kolory: Antracyt, Bazalt, Tytan

Koramic V11 to produkt z grupy dachówek nowoczesnych o minimalistycznym wzornictwie. Posiada wszelkie atrybuty nowoczesnego produktu – oryginalny design, szczelne łączące zamki charakterystyczne dla dachówek zakładkowych, kompatybilne akcesoria i gąsiory wpisujące się charakter produktu. Gwarancją jakości jest marka dachówek ceramicznych – Koramic.  Dachówka może być układana bez przesunięcia. Więcej informacji na stronie producenta www.wienerberger.pl.

Czytaj też: Ceramika | Dom jednorodzinny | Architekt | Minimalizm | whiteMAD na Instagramie

fot. Andreas Hafenscher, źródło: materiały prasowe Wienerberger

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły