Stworzył świetlny most między wieżowcami. Zawieszony na wysokości 16. piętra

Amerykański artysta Phillip K Smith III słynie ze swoich nietypowych rzeźb i instalacji. W Detroit w Stanach Zjednoczonych ozdobił most łączący dwa wieżowce.

Projekt Skybridge to świetlna instalacja, która pojawiła się na łączniku pomiędzy wieżowcami. Oryginalny most w 1976 r. zaprojektował lokalny architekt Gino Rossetti. Połączenie znajduje się na wysokości szesnastego piętra wieżowców Guardian Building oraz One Woodward.

Podłużna konstrukcja ma 30 metrów długości i wykonana jest z betonu. Na całej długości ścian zamontowano okna, z których rozpościera się widok na biznesowe centrum miasta.

Phillip K Smith III zainstalował na nich panele LED, które emitują kolorowe światło. Zostało ono tak zaprogramowane, by nieustannie się zmieniać. Kolory układają się w przemyślane wzory, a wysoki stopień jasności sprawia, że poświata delikatnie trafia na fasady dwóch wieżowców.

Wcześniej już kilka razy pisaliśmy o nietypowych artystycznych przedsięwzięciach Phillipa K Smitha III. Urzekła nas instalacja powstała z 250 luster, która ustawiona została na plaży (czytaj tutaj) oraz tymczasowa rzeźba stworzona dla marki COS (czytaj tutaj).

źródło: Phillip K. Smith III (pks3.com)