Stworzył w 100% biodegradowalny materiał. Powstał z morskich glonów. 

Kolejny krok na drodze zbliżania człowieka do natury. Zamiast tkanin wykonywanych z nieekologicznych materiałów, izraelski projektant Daniel Elkayam stworzył w 100% biodegradowalny i wegański materiał wykonany z alg morskich. 

Projekt SEAmpathy stworzył pochodzący z Jerozolimy projektant Daniel Elkayam. Daniel od lat był zafascynowany ideą biofilii – hipotezy wysuniętej przez Edwarda O. Wilsona naukowca Uniwersytetu Harvarda. Autor hipotezy definiuje ją jako „potrzebę poczucia wspólnoty z innymi organizmami żywymi”, a także „poszanowania reguł panujących w naturze, biologii i fizyce”. Według tej hipotezy podstawą życia w zgodzie z naturą jest zrównoważony rozwój i ekologiczne podejście do życia zarówno codziennego, jak i zawodowego.


 Kierując się tymi zasadami, Daniel Elkayam postanowił stworzyć w pełni biodegradowalny oraz wegański materiał, który nie będzie generował odpadów, a po zużyciu będzie mógł być wykorzystany w innym celu. Tak właśnie powstał projekt SEAmpathy, w ramach którego powstał całkowicie nowy materiał wykonany z alg morskich. W ramach jego innowacyjnego projektu powstały dwie wersje materiałów – YAMA oraz MAYMA. Oba materiały powstały dzięki faktowi, że algi są jednym z najszybciej mnożących się organizmów komórkowych, a do ich hodowla nie wymaga niemal żadnych specjalnych warunków poza wodą i słońcem.

YAMA to materiał cienki, delikatny, który może służyć jako zwiewny materiał na ubrania. Może być też zamiennikiem papieru pakownego, czy papieru do żywności. To, co go wyróżnia to fakt, że nie jest jednorazowy. Po zużyciu YAMA może zostać w warunkach domowych ponownie zagotowana, następnie wysuszona i znów wykorzystana.

MAYMA to materiał nieco grubszy, trwalszy, który zastosowanie również może znaleźć w branży modowej. MAYMA została zaprojektowana w taki sposób, że w jej włóknach wciąż dochodzi do fotosyntezy, a algi mają możliwość wymiany gazów przez co pochłaniają szkodliwe dla człowieka związki z powietrza, zamieniając je w tlen. Gdy materiał się zabrudzi lub zanieczyści może zostać poddany recyklingowi lub może służyć jako nawóz. Wystarczy zalać go wodą i po kilku dniach wylać do gruntu.