Stworzyli hotel w XVII-wiecznym pałacu. Wnętrze? Wow! 

Ten wyjątkowo elegancki pałac znajduje się w samym sercu Rzymu. Od wielu pokoleń należy do jednej rodziny, która postanowiła go zmodernizować i otworzyć w nim luksusowy hotel.

Pałac znajdujący się w centrum Wiecznego Miasta powstał na samym początku XVII wieku i od kilku pokoleń należy do rodziny Salini. Inicjatorką przebudowy jest Gabriele Salini – spadkobierczyni majątku i samego pałacu, która w zabytkowych murach postanowiła otworzyć luksusowy hotel o nazwie G-Rough.


Pałac ma pięć pięter, których mury pozostały nietknięte i nieprzebudowane od początku 1603 roku. Zestawienie historycznej zabudowy z kolekcją sztuki, którą przez lata gromadziła rodzina Saloni prezentuje się wspaniale. Inwestorka do współpracy przy projektowaniu zaprosiła zarówno lokalnych konserwatorów zabytków, jak i dalszych członków swojego rodu oraz najważniejszych znawców historii. Ich zadaniem było jak najlepsze odwzorowanie wyglądu pałacu sprzed ponad 400 lat. W ten sposób udało się odwzorować charakterystyczne mozaiki na podłodze, a także sztukaterię oraz cedrowe belki na suficie. Jednym z najbardziej niesamowitych osiągnieć było odzyskanie kilkusetletnich fresków, które pokrywały ściany i sufity niemal wszystkich pokoi.