Subtelne mieszkanie miejskiej estetki. Zaglądamy do 40-metrowego mieszkania na Żoliborzu

Subtelne mieszkanie miejskiej estetki – tak o swoim projekcie mówi Olga Trapszyc z pracowni Nasze Nowe. Życie w mieście oznacza zazwyczaj pośpiech, zgiełk i zbyt wiele bodźców, cóż – tak już jest i za tę energię kochamy miejską dżunglę. Jednak dobrze jest, kiedy powrót do mieszkania oznacza zanurzenie się w kojącej i spokojniej przestrzeni, po to by nabrać sił do dalszych zmagań z wymagającym światem.

Tak jest w przypadku żoliborskiego mieszkania pewnej miejskiej estetki. Projekt wnętrza zakładał nie tylko funkcjonalne i praktyczne rozwiązania szczególnie wskazane w niewielkim mieszkaniu, ale też stonowaną kolorystykę i estetykę łączącą klimat retro z prostotą.

Po niewielkich przebudowach w mieszkaniu zagospodarowano miejsce na obszerną szafę w korytarzu, w której ukryta jest pralka oraz powiększoną szafę w sypialni. Pomimo niewielkich rozmiarów kuchnia wykonana na wymiar mieści wszystkie niezbędne sprzęty i sporą liczbę szafek. W salonie oprócz wygodnej kanapy i stołu znalazła się zabudowa z siedziskiem. W łazience powstał duży prysznic z odpływem liniowym. 


Klimat wnętrz to połączenie stylu retro z naturalnym szykiem. Mamy tu drewniane, dębowe podłogi, roślinne motywy na przepięknej tapecie marki Boras Tapeter, mosiężną armaturę w łazience i kuchni, porcelanowy zlew. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie mikrocementu na ścianach w łazience, który nadaje więcej faktury, a jednocześnie jest odporny na działanie wody. Wszystko jest uzupełnione naturalnymi tkaninami i dodatkami. Na szczególną uwagę zasługuje obraz Misi Łukasiewicz, młodej malarki z Podkowy Leśnej, który znalazł się w salonie i pięknie dopełnia całą stylizację swoim naturalnym wdziękiem. 

Do stylizacji sesji wykorzystano ceramikę Wolno Oli Nadolny, która sama projektuje i wytwarza gliniane cuda w Milanówku pod Warszawą.

Metraż: 40 m kw
Rok: 2021
Projekt: Mieszkanie miejskiej estetki /Olga Trapszyc /Nasze Nowe www.naszenowe.pl
Zdjęcia: Marta Behling, PionPoziom www.pionpoziom.com
Ceramika: Ola Nadolny Wolno www.wolno.eu
Malarstwo: Misia Łukasiewicz www.misialukasiewicz.pl

O pracowni:
W naszej pracowni wierzymy, że dobrze zaprojektowane wnętrze to dobre życie – piękniejsze i łatwiejsze. Opierając się na doświadczeniu tworzymy projekty wygodne, praktyczne i estetyczne. Uważamy, że czas spędzony nad projektem ma być przyjemnością – dla nas i dla Was. Dlatego dbamy o to, by proces projektowy był uporządkowany, a przygotowane materiały czytelne. Nasze Nowe to pracownia architektury wnętrz specjalizująca się w projektach przestrzeni prywatnej.  Zespół naszych zgranych projektantek działa w Warszawie i jej okolicach, ale przeprowadza również projekty zdalne.

Czytaj też: Wnętrza | Mieszkanie | Architektura w Polsce | whiteMAD na Instagramie | Warszawa

 

źródło: Mieszkanie miejskiej estetki /Olga Trapszyc, Nasze Nowe www.naszenowe.pl