Sufit jak dzieło sztuki. Ekologiczne sufity metalowe

Czy przestrzeń nad głowami wnętrza biur, hoteli, sal konferencyjnych przy przestrzeni zabaw dla dzieci może być jak działo sztuki? Owszem najnowocześniejsze rodzaje sufitów podwieszanych dają możliwość kreowania istnej mozaiki na suficie. I to w pełni ekologicznej zgodnie z zasadą circular economy. Oto przykłady, jak sufity metalowe mogą zdobić przestrzeń.

Modułowe, białe sufity podwieszane? Zapomnijcie. Dziś sufit może być równie zaskakujący jak wszystkie inne elementy dekoracyjne i funkcjonalne we wnętrzach. W odpowiedzi na coraz śmielsze projekty designerów wnętrz producenci wprowadzają innowacyjne rozwiązania, by zaskoczyć wszystkich użytkowników wnętrz publicznych.

Sztuka zamknięta w geometrii

Odwołanie się do sztuki w przypadku nowego rozwiązania jakie na polski rynek wprowadziła właśnie firma Knauf Ceiling Solutions nie będzie przesadą. Kiedy spojrzymy na kolorowe trójkąty do aranżacji sufitów podwieszanych, od razu pojawia się skojarzenie z francuskim orfizmem czy amerykańskim synchromizmem. Geometryczne figury i przeplatający się kolor, to właśnie dostrzec możemy w malarstwie jednego z głównych malarzy paryskich Roberta Delaunaya. Słynny obraz  Wieża Eiffla z 1924 r. to niemal kolaż kolorowych brył.

Architekci mogą dziś zabawić się w kreatorów sufitów w duchu nowego kubizmu. W linii Metal Creative do dyspozycji mają trójkątne i kwadratowe moduły oraz pełną dowolność w ich układaniu na konstrukcji nośnej. To włączenie kolorów i kształtów podobnie jak nurcie malarstwa zapewnia zarówno formę, jak i ekspresję. Tak ozdobny sufit może być głównym elementem wystroju wnętrz.


Każde dobre i funkcjonale pomieszczenie to jednak nie tylko efekt wizualny, ale i sztuka kształtowania przyjaznej dla użytkowników akustyki. O to też zadbano w sufitach – mogą mieć specjalne, perforowane otwory zapewniające obniżenie pogłosu. Jeśli konieczne jest jeszcze silniejsze pochłanianie hałasu – jak np. w dużym, otwartym lobby, recepcji czy sali zabaw – metalowe moduły mogą zostać uzupełnione o wkład z flizeliny akustycznej.

Hot trend – sztuka wnętrz w wersji eko

Czy te wszystkie zalety wystarczają dziś architektom? Nie. Dziś każdy element wystroju wnętrz musi mieć aspekt ekologiczny. Design to za mało. Panele metalowe Knauf Ceiling Solutions posiadają ekologiczny certyfikat Cradle to Cradle (C2C). To najbardziej dziś zaawansowany znacznik dla wielu produktów, nie tylko do wnętrz. Certyfikacja potwierdza, że materiały te wpisują się w gospodarkę obiegu zamkniętego i ideę budownictwa zgodnego z circular economy.

Jeśli designer chce postawić na mocno ekspresyjne sufity wybierze silne kolory w tonacji czerwieni, zieleni czy żółte. Tworząc z nich mozaiki geometryczne: układankę trójkątów, kwadratów czy równoległoboków. Ale w serii nowych materiałów wybrać można też te stylistyką nawiązujące do natury. Producent zaprojektował też panele w barwach granitu, stali, dębu czy piaskowca.

Więcej informacji o firmie i ofercie www.knaufceilingsolutions.com/pl

źródło: Knauf Ceiling Solutions

Czytaj też: Wnętrza | Restauracja  | Sklep | Mozaika | whiteMAD na Instagramie

Artykuł sponsorowany.