Atal Towers

Sukces polskich architektów. Dostali nagrodę za projekt Atal Towers we Wrocławiu

Poznaliśmy wyniki konkursu Global Future Design Awards. W międzynarodowym konkursie jury doceniło dwa projekty autorstwa pracowni AP Szczepaniak. Architekci dostali pierwszą nagrodę i wyróżnienie.

Nagroda do polskich architektów trafiła w kategorii „Architektura – budynek wielofunkcyjny” za projekt wielofunkcyjnego budynku Atal Towers.

Jesteśmy dumni, że nasz projekt został doceniony w tak prestiżowym konkursie, w którym biorą udział renomowane biura z całego świata. Na etapie projektowania naszym celem było stworzenie współczesnego budynku, który połączy funkcję mieszkalną z usługami i zwiększy architektoniczną wartość całej okolicy. Udało nam się wykorzystać potencjał bliskości Odry i ścisłego centrum Wrocławia, podnosząc prestiż otoczenia – komentuje wyniki architekt Artur Szczepaniak.

Nad nagrodzonym projektem kilkunastu architektów z biura AP Szczepaniak pracowało w latach 2014-2015. Kompleks Atal Towers został wybudowany tuż nad Odrą, przy ul. Sikorskiego. Architekci postanowili w maksymalny sposób wykorzystać atrakcyjne położenie budynku i bliskość rzeki. Dlatego mieszkalny budynek Atal Towers posiada rozbudowane przyziemie, w którym powstała przestrzeń dla handlu i usług.

W konkursie wyróżniono jeszcze inny projekt biura AP Szczepaniak. W kategorii „Biurowce” tytuł honorowy trafił do architektów za projekt biurowca Krakowska 29.

Konkurs Global Future Design Awards skierowany jest do architektów, inżynierów, artystów i studentów z całego świata. Jego pierwsza edycja odbyła się w 2016 r. W konkursie nagradzane są projekty, które charakteryzuje nieszablonowe podejście do nowoczesnej architektury. Gratulujemy!

fot. Maciej Lulko, źródło: materiały prasowe

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły