Sukces polskich architektów. Projekt Mind Craft zachwycił jury

Architekt Jan Sikora wspólnie ze studentkami Politechniki Gdańskiej – Ewą Siostrzonek oraz Katarzyną Maliszewską zdobyli trzecie miejsce w międzynarodowym konkursie „Eliminate Lonelliness”. Zaprojektowali kolorowe klocki, które służą integracji mieszkańców.

„Eliminate Lonelliness” to konkurs, którego celem jest wykorzystanie architektury do walki z problemami współczesnych ludzi. Zgłoszone do konkursu projekty mają proponować rozwiązania, dzięki którym więzi między ludźmi będą się zacieśniać. Projekt MIND CRAFT dra Jana Sikory oraz studentek Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej Ewy Siostrzonek i Katarzyny Maliszewskiej zakłada stworzenie kolorowych klocków, z których można wznosić miejskie konstrukcje.

Polscy architekci proponują, by takie klocki tworzyć z pozyskanych z recyklingu plastikowych butelek. Kolejnym krokiem jest rozmieszczenie ich w kluczowych punktach w mieście. Tylko tyle? Klocki zaprojektowano tak, by zachęcały do integracji. Część z nich można przenosić samemu, ale niektóre z nich są większe i ich przeniesienie oznacza konieczność współpracy kilku osób.

Powstałe konstrukcje mogą służyć jako miejsce organizowania wystaw i warsztatów. To też po prostu doskonały powód do wspólnej zabawy. Taki cel przyświecał organizatorom konkursu – integracja i zacieśnianie więzi społecznych. Projektantom gratulujemy!

źródło: Sikora Wnętrza (sikorawnetrza.com)

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły