Suntago jest największym zadaszonym parkiem wodnym w Europie i jedynym tego typu obiektem w Polsce. Niedawno otwarto tam zupełnie nową krainę o nazwie Crocodile Island. Jest to miejsce zaprojektowane z myślą o dzieciach, które zamiast ze smartfonem w ręku, mogą aktywnie spędzić czas z rodzicami, korzystając z licznych atrakcji.
Crocodile Island w Suntago została otwarta przed feriami. Barwna przestrzeń stworzona została jako miejsce pełne atrakcji dla najmłodszych. Nowa część przestrzeni w Suntago jest miejscem dla całych rodzin, oferuje zabawy i interaktywne doświadczenia.
W sumie Crocodile Island zajmuje powierzchnię 1200 m kw. Goście mogą tu poczuć się jak w tropikalnym raju, pełnym tajemniczych miejsc do odkrywania. Przygotowano dla nich cztery unikalne sekcje: „Łódź”, „Plaża”, „Las deszczowy” oraz „Ruiny”. Taka forma aktywnej rozrywki buduje rodzinne więzi, a rodzicom i dzieciom pozwala wyrwać się ze świata online. Przygotowane atrakcje stawiają na kreatywną zabawę, ruch i naukę. Wyobraźnię pozwala pobudzać wystrój krainy, który inspirowany jest azteckimi ruinami i przyrodą znaną z tropików. Znajdziemy tu kolorowe murale, olbrzymią łódź i sensoryczne drzewo. Miejsce zainspirowane maskotkami z popularnej serii Suntago – Jayem, Meggi i Otto budzi ciekawość i zachęca do wzięcia udziału w przygodzie.
Crocodile Island – nowa kraina w Suntago
Odkrywanie nowej przestrzeni rozpoczyna się na statku. To ośmiotonowa „Łódź”, do której można wejść. Na kapitańskim mostku można wcielić się w rolę sternika i kierować łodzią na interaktywnym stanowisku. Kolejną część stanowi „Plaża”. Nowoczesne wizualizacje imitują morskie fale, które można przeskakiwać i odkrywać wyłaniające się muszle. Atrakcją jest możliwość pozostawiania stóp na piasku. Plaża powstała z myślą o dzieciach poniżej piątego roku życia.
Przechodzimy w głąb wyspy, gdzie czeka na nas „Las deszczowy”. Miejsce wyróżnia sensoryczne drzewo o wadze sześciu ton, które pozwala na interakcję poprzez dotyk, zapach i dźwięk. Goście mogą tu pogłębić wiedzę na temat tropikalnej fauny i flory, a najodważniejsi mogą… poczuć zapach duriana, najbardziej cuchnącego owocu świata. Kolejna część – „Ruiny” to coś dla małych odkrywców, fanów historii i gier. Znajdują się tu dynamiczne gry i wyścigi, w tym wyścig przez ruiny oraz wyzwania na torze przeszkód. Część ta pozwala na zabawę i zdrową rywalizację.
Crocodile Island w trybie offline
Idea stojąca za powstaniem Crocodile Island wiąże się z chęcią umożliwienia dzieciom i rodzicom aktywnego spędzania czasu. Nowa strefa daje możliwość zabawy, ruchu i nauki co pogłębia więzi rodzinne i jest alternatywą dla rozrywek na smartfonie czy tablecie. Oferta strefy skierowana jest dla różnych kategorii wiekowych. Dla najmłodszych przygotowano m.in. miękką plażę z basenem z kulkami i interaktywnymi grami. Starsze dzieci i dorośli mogą sprawdzić swoje siły na torach przeszkód i uczestnicząc w grach sprawnościowych oraz wyzwaniach refleksowych. Dzieci mogą zaspokoić swoją ciekawość wchodząc w interakcję z przedmiotami, które oddziałują na różne zmysły i wyszaleć się na przestrzeniach do wspinaczki. Suntago umożliwia też organizowanie imprez urodzinowych – na miejscu można skorzystać ze specjalnie przygotowanych na tę okoliczność pokoi z animatorami i maskotkami.
Technologia i sport
Nowa strefa Crocodile Island wyróżnia się też wykorzystaniem nowoczesnych technologii, które dają możliwość uczestnictwa w grach edukacyjnych i rozrywkowych. Warto tu wskazać na grę „Ruins Challenge” Hit-it firmy Eli Play, która pozwala na rywalizację w zdobywaniu punktów poprzez aktywności fizyczne. W sekcji „Plaża” dzieci mogą korzystać z gier projekcyjnych a „Build Your Island” pozwala na tworzenie własnych wysp za pomocą piasku kinetycznego. Ukryte liczne ciekawostki pozwalają w atrakcyjny sposób poszerzyć wiedzę o tropikalnych lasach deszczowych bez konieczności podróżowania na drugi koniec globu.
Nad powstaniem Crocodile Island pracowali eksperci z Polski, Niemiec, Holandii, Angili i Portugalii. Głównym projektantem koncepcji jest Creative Studio Berlin pod przewodnictwem Chrisa Lange, które ma na swoim koncie liczne parki rozrywki w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Arabii Saudyjskiej. Polska realizacja jest wyjątkowa dlatego, że nastawiona jest na łączenie zabawy z edukacją, angażując różne zmysły. W sumie inwestycja kosztowała 30 mln zł.
Suntago – lokalizacja i noclegi
Suntago otworzyło się dla gości w 2020 r. To największy zadaszony park wodny w Europie, znajdujący się zaledwie 30 minut drogi od Warszawy. Daje możliwość odpoczynku od szarej i chłodnej zimy. To opcja idealna na jednodniową wycieczkę lub weekendowy wypad. Na miejscu znajduje się wioska z domkami do nocowania, w których można zostać na dłużej. Więcej informacji na oficjalnej stronie https://parkofpoland.com/pl.
Jak wygląda miejsce? Film z nowej przestrzeni można zobaczyć TUTAJ.
źródło: materiały prasowe
zdjęcia: Marcin Kontraktewicz
Czytaj też: Basen | Dzieci | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie
Suntago Park of Poland:
Crocodile Island zdjęcia:
Artykuł sponsorowany.