Suszarka dla kota

Suszarka dla kota. Ma redukować stres związany z kąpielą.

Suszarka dla kota jest projektem studentki Lee Da-eun z koreańskiej akademii wzornictwa przemysłowego Deigner Dot. Projekt nazywa się „Dmuse” i powstał z myślą o kotach. Większość z nich nienawidzi kąpieli, dlatego studentka postanowiła swoim wynalazkiem umilić zwierzakom chociaż suszenie, a właścicielom zaoszczędzić podrapań i stresu. 

Akademia Deigner Dot z siedzibą w Seulu oferuje zdobywanie wiedzy swoim studentom nawet poza granicami jej czterech ścian i narzuconym programem edukacji. Zapewnia uczniom pełną swobodę w tworzeniu i poszukiwaniu inspiracji. Dzięki systemowi nauczania indywidualnie dopasowanemu do ucznia i skrupulatnym monitoringu ich postępowań studenci osiągają wysokie wyniki. Jednym z nich jest wcześniej wspomniana suszarka dla kota wchodząca w skład studenckiego portfolio Lee Da-eun.

Zamysł projektu polega na redukcji stresu po kąpieli podczas suszenia. Jest zarazem schronieniem dla kota, miejscem na zabawki i właśnie suszarką. Pierwszym aspektem, było stworzenie cichej suszarki, która dzięki wytłumieniu hałasu wentylatora zredukuje wpływ dźwięku na samopoczucie kota.

Większość kotów nie znosi kąpieli. Staromodne suche pomieszczenie w kształcie pudełka, które jest często stosowane przez Koreańczyków ze względu na wygodę, ogranicza swobodną aktywność zwierząt domowych, które są zestresowane kąpielą.“.

Suszarka dla kota o kształcie okrągłej kapsuły znajduje się na wzniesieniu z uwagi na behawiorystykę kotów i ich chęć „ukrywania się” w ciasnych zakamarkach. Wbudowane w nią szklane szyby pozwalają zwierzakom obserwacje otoczenia z wewnątrz. Zaspokajają tym naturalną kocią ciekawość. Koty uwielbiają chować się w ciemnych, małych pomieszczeniach więc na dole suszarki wbudowano dodatkowe, ciasne schronienie.

W kapsule znajduje się również urządzenie do zabawy dla kotów, które projektantka nazwała „kocią grą w warcaby”. Dzięki temu kot, oddając swoją uwagę grze jednocześnie suszy futro. Panel dotykowy sterujący urządzeniem znajduje się na zewnątrz. Pozwala on na ustawienie poziomu trudności gry dla kota, regulowanie siły wiatru oraz czasu suszenie.

Koty wolą chować się w ciemnych, przytulnych pomieszczeniach, więc na dole suchego pomieszczenia umieściliśmy małą kryjówkę. Wewnątrz suchego pomieszczenia zaprojektowaliśmy urządzenie do gry w warcaby, aby mogły swobodnie oddawać się aktywnościom w pomieszczeniach” – mówi Lee.

Matowa faktura wzornictwa i dostępna paleta kolorów wynalazku pozwala na swobodne wkomponowanie go w domowy wystrój.

Czytaj tez: Seul  | Ciekawostki | Gadżety | Technologia | Zwierzęta | whiteMAD na Instagramie

Źródło: https://www.designboom.com
Projektant: Lee Da-eunhttps://www.designerdot.co.kr
Zdjęcia: https://www.yankodesign.com