W Swarzędzu zbudują superszkołę. Będzie uczyć praktycznych zawodów

Już w przyszłym roku ma być gotowe Centrum Kształcenia Praktycznego w Swarzędzu. To supernowoczesna szkoła, która będzie uszyć konkretnych zawodów.

Inwestycja przewiduje powstanie dwóch budynków. Pierwszy będzie mieć dwie kondygnacje, drugi – trzy kondygnacje. W środku znajdzie się 18 specjalistycznych pracowni do nauki zawodu, stacja obsługi diagnostycznej z garażem mogącym pomieścić dwa samochody oraz część hotelowo-gastronomiczna.

Nowy budynek jest potrzebny. Obecnie w budynkach, w których działa Centrum Kształcenia Praktycznego uczy się 1075 uczniów, mimo że obiekt jest przeznaczony dla zaledwie 650 osób. Sytuacja zmieni się po oddaniu nowego budynku.

Uczniowie będą się tutaj mogli kształcić w wielu specjalizacjach. Na przykład: mechanik pojazdów samochodowych, technik mechatronik czy technik informatyk. Dzięki rozbudowie szkoła będzie też kształcić w dwóch nowych zawodach: technik automatyk oraz technik mechanik w specjalności urządzeń sterowanych numerycznie. Wicedyrektor w Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu poinformował w Głosie Wielkopolskim, że uczniowie chętnie wybierają właśnie Zespół Szkół nr 1. Dowodem jest liczba chętnych. W klasach patronackich, kształcących w zawodach technicznych na jedno wolne miejsce przypada od dwóch do ośmiu kandydatów.

Wykonawca inwestycji – firma Budimex musi się jednak spieszyć. Nowy budynek ma być gotowy już latem 2018 r. Tak, aby już od września mógł przyjąć nowych uczniów.