Apartamenty w Lublinie. Powstały w historycznym browarze

Apartamenty na wynajem zostały zlokalizowane w pomieszczeniach dwukondygnacyjnego skrzydła zabudowy małego dziedzińca na terenie historycznego Browaru Vettera, obecnie Perła – Browary Lubelskie S.A. w Lublinie.

Zaplanowano łącznie siedem lokali, z których jeden mieści się na parterze i ma niezależny dostęp bezpośrednio z dziedzińca, a pozostałe sześć znajduje się na pierwszym piętrze i jest dostępnych z dwóch istniejących klatek schodowych. Apartamenty w Lublinie mają zróżnicowane powierzchnie – od ok. 22 m kw.  do ok. 66 m kw.

Ideą projektu jest stworzenie apartamentów o wyjątkowym charakterze, który wyróżni je w ofercie lokali na wynajem. Podstawowym atutem apartamentów jest ich lokalizacja w zabytkowym budynku dawnego Browaru Vettera i powiązanie z Browarem Perła oraz miejscami takimi jak Perłowa Pijalnia Piwa, Podziemia Browaru, letnie Kino Perła i planowane przestrzenie – Leżakownia, Warzelnia. Oferta tych miejsc może być włączona w serwis apartamentów o wyjątkowym profilu, niedostępnym w innych tego typu miejscach (np. bilety do trasy zwiedzania, możliwość zamówienia piwa Perła i posiłków z pijalni, itp.)

Apartamenty mogą stanowić nie tylko indywidualne miejsca noclegowe, ale też bazę dla większych grup, np. organizujących konferencję w leżakowni lub imprezę w pijalni.

Również projekt aranżacji wnętrz apartamentów i przestrzeni komunikacyjnych ma być atutem przyciągającym zainteresowanych. I tak, zaplanowano odejście od standardowego podziału na poszczególne pomieszczenia wewnątrz apartamentów, pozostawiając w każdym możliwie dużą, jedną, otwartą przestrzeń, w którą wstawiona jest kostka kryjąca wszystkie dodatkowe funkcje: kuchenkę, wc, łazienkę, szafę, biurko, półki, itp.

Apartamenty w Lublinie
Apartamenty w Lublinie – Browary Lubelskie, proj. Projekt Praga

W większych apartamentach znajdują się dodatkowe pokoje – sypialnie, których aranżacja również odbiega od typowej – zaplanowano podesty z zagłębionymi łóżkami i niskie miejsca do siedzenia.

Obie przestrzenie mają skontrastowany charakter: przestrzeń dzienna jest jasna i pełna roślin, jej dominantę stanowi kostka, natomiast sypialnie są wyciszone, miękkie, z wytłumionym światłem.

Czytaj też: Lublin | Biel | Wnętrza

źródło: Projekt Praga, materiały prasowe