SYLWESTER SZYMAŃSKI I JEGO POJAZD PRZYSZŁOŚCI

Sylwester Szymański jest absolwentem Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na wydziale Architektury i Wzornictwa . Jego tegoroczny dyplom został doceniony przez komisję i otrzymał wyróżnienie. Spędził rok na wymianie ERASMUS w Niemczech na Hochschule Hannover (productdesign). Jest świeżo upieczonym finalistą konkursu Young Design 2014.  Na swoim koncie ma również wyróżnienia oraz zwycięstwa w innych konkursach projektowych m.in. (Art Of Packaging 2014, czy Roca Jump The Gap 2011). W roku 2012 otrzymał Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Współpracuje z Politechniką Poznańską jako członek koła naukowego Inżynierii Wirtualnej Projektowania, która  dała wiedzę na temat procesu wdrażania, optymalizacji oraz stosowania nowych technologii. Działania te  zaowocowały pójściem w kierunku bardziej technicznym jego prac. Sylwester planuje podjąć dalszą naukę na uczelni technicznej w Niemczech.


 

Bez tytułu

AUTOR: Sylwester Szymański – absolwent Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na wydziale  projektowanie form przemysłowych.

NAZWA:  UARV  – Unmanned Aerial Rescue Vehicle 

ROK: 2014

 

DANE OGÓLNE:

  • Masa własna drona (bez załadunku): ok.30-35 kg
  • Maksymany udźwig: > 8 kg
  • Zakres temp. pracy: od -30 do +45’C
  • Prędkość: 0 -65 km/h 7.2

KONSTRUKCJA:

Zarówno wszystkie elementy mechaniczno- elektroniczne jak i karoseria przymocowane zostały do głównej ramy aluminiowej. Rozmieszczenie zostało przemyślane tak, aby stworzyć możlwie jak najbardziej symetryczne rozłożenie masy przód- tył względem osi (wirnika). Rama wychodząc spod obudowy tworzy również płozy, które poprzez odpowiednie uformowanie oraz nakładki pozwalają na start nawet z trudnego podłoża

CECHY URZĄDZENIA:

Możliwość lotu w każdej pogodzie, w dzień i w nocy. Możliwość pionowego startu i lądowania. Małych gabarytów by transport samego urządzenia nie sprawiał kłopotu, możliwość udźwigu kilkudziesięciu kg. Dobre oświetlenie, by mógł również wspierać działania ratownicze jako szperacz czy lampa nad samym zdarzeniem. Wyciągarka by nad terenem zalesionym opuścić lub wciągnąć sprzęt. Podczas akcji lawinowych detektor lawinowy i system Reco do lokalizacji ludzi pod śniegiem i zaznaczania miejsc zlokalizowanych pod śniegiem ofiar. Obserwacji lawiniska i ostrzegania podczas zejścia lawin wtórnych. 

UARV_sylwester_1

 

UARV_sylwester_3

 

UARV_sylwester_plansza22

 

sylwester_yd