Sylwia Romaniuk jako jedyna Polka zaprezentuje swoją kolekcję na Arab Fashion Week

W jednej z najpiękniejszych kamienic w Alejach Ujazdowskich 41, w atelier Sylwii Romaniuk odbyło się spotkanie prasowe dla redaktorów mody i stylistów. Projektantka zabrała gości w niecodzienną podróż do świata piękna i luksusu.

Sylwia Romaniuk (SR) od lat zajmuje się kreowaniem kobiecego wizerunku. Jest laureatką wielu nagród z dziedziny biznesu i branży mody. Dom Mody, który prowadzi powstał z miłości do piękna i sztuki, a jego znakiem rozpoznawczym są szlachetne tkaniny i spersonalizowane projekty szyte na indywidualne zamówienie.

Kobiecość, klasa, szyk i bajeczny urok, tak widzę kobietę SR. Jakość i styl to główny motyw. Tworzę wizerunek moich klientek indywidualnie, dzięki czemu każda z nich błyszczy najjaśniejszym blaskiem – podkreśla Sylwia Romaniuk.

Projekty SR to luksusowe krawiectwo na miarę, doskonała konstrukcja, dopracowany detal, tkaniny najwyższej jakości . Zgodnie z ideą marki połączenie sztuki i mody to gwarancja satysfakcji każdej kobiety i inwestycja w siebie. W Atelier SR znaleźć można suknie na najważniejsze okazje w życiu, uroczyste kolacje, wystąpienia na czerwonym dywanie i gale.

Zaproszeni na spotkanie prasowe goście zobaczyli 9 wybranych kreacji dostępnych w atelier oraz jako pierwsi dwie kreacje ze specjalnej kolekcji stworzonej na Arab Fashion Week. Kolekcja utrzymana jest w kolorystyce charakterystycznej dla marki SR: złoto, beże, pudrowe róże, biel i czerń. Spektakularne suknie wykonane są z jedwabiu, koronki, projekty są ręcznie haftowane i obszywane kamieniami szlachetnymi.

Pokaz w Dubaju to spełnienie moich marzeń i kluczowy moment w rozwoju marki – mówi projektanta.

Arab Fashion Week organizowany jest przez Arab Fashion Council (powstałej w 2006 r. skupiającej 22 kraje arabskie i będącej największą organizacją nonoprofit na świecie). Podczas gdy Fashion Weeks w Nowym Jorku i Mediolanie pokazują co sezon kolekcje “ready to wear”, w Paryżu króluje “haute couture”, Arab Fashion Council wprowadził do świata mody zupełnie nowy termin “ready couture”.
Klient luksusowy szuka personalizacji, prywatności i wyłączności . Odpowiedzią na to jest właśnie “ready couture”, który nadaje relacji projektant-klient dostosowany do dzisiejszych czasów, bliski charakter.
Arab Fashion Week to trwające 5 dni wydarzenie organizowane po raz czwarty w historii. Zeszłoroczną edycję odwiedziło ponad 16 tysięcy wielbicieli mody z całego świata. Podczas tegorocznego wydarzenia zaprezentuje się ponad 24 projektantów.

Pokaz Sylwii Romaniuk w trakcie Arab Fashion Week odbędzie się 19 maja o godz. 21:30 w Meyden Hotel & Grandstands Dubai – oficjalnym obiekcie Arab Fashion Week, który jest najdłuższym budynkiem na świecie wynoszącym ponad 1,6 km długości.