Sympatyczne zwierzaki to dopiero początek. Jesienne nowości od Spring Copenhagen

Nieważne, jaki trend króluje w danym roku w aranżacji wnętrz jesienią musi ustąpić hygge. Ten duński styl, idealny na długie, szare, deszczowe wieczory, znakomicie ilustruje oferta marki Spring Copenhagen. Właśnie pojawiły się w niej nowe propozycje!

Hygge to właściwie więcej niż styl – to filozofia, sposób na życie. Być hygge oznacza czerpać radość z drobnych, codziennych przyjemności, nie spieszyć się bez potrzeby, cieszyć się chwilami błogiego spokoju we własnym domu; nie szukać szczęścia daleko, lecz wybierać małe radości „na wyciągnięcie ręki”. Wnętrza zaaranżowane zgodnie z filozofią hygge wypełnione są przedmiotami dyskretnie pięknymi, wykonanymi z naturalnych materiałów, wygodnymi w użytkowaniu, pomagającymi wyciszyć się i odizolować od pędzącego świata. Kolory są łagodne, zestawione ze sobą w sposób harmonijny, bez niepokojących kontrastów. Bardzo hygge są wszelkie sprzęty służące wypoczynkowi: miękkie sofy, przepastne fotele, praktyczne podnóżki, puchate koce i poduchy. Jednak żeby ideał domowej harmonii został osiągnięty, niezbędne są jeszcze dwa elementy: odpowiednie światło i mądrze wybrane dodatki. Marka Spring Copenhagen proponuje na tegoroczną jesień nowości właśnie z tych dwóch grup.

Retro światło

Spring Copenhagen słynie z tego, że przypomina współczesnym wielbicielom i użytkownikom dizajnu stare wzory – niegdyś kochane i cenione, później zapomniane. Takim „odkurzonym” projektem jest kolekcja lamp Formel, zaprojektowana w latach 70. ubiegłego wieku przez Hansa Due. Zainspirował się on surowym pięknem lamp przemysłowych z tamtego okresu; w ich industrialnej urodzie dostrzegł znakomitą oprawę światła dla domu. W rodzinie Formel znajdziemy kinkiety, lampy podłogowe i biurkowe (przykręcane dawną metodą do blatu), w różnych wielkościach i kolorach (szczególnie prezentuje się w ciemnej zieleni). Klosz z proszkowo malowanego aluminium, klasycznie nowoczesny, daje światło nierażące, ale odpowiednio mocne zarówno do rodzinnego posiłku, jak i pracy. Wersje stołowa i ścienna mają wygodne regulacje i są łatwe w demontażu. Lampy Formel świetnie wyglądają i pojedynczo, i w grupie. Uniwersalny look powoduje, że pasują do różnych – nie tylko nowoczesnych – aranżacji.

Jelonek z certyfikatem

Dodatki nie muszą być praktyczne, pod warunkiem, że są urocze. Wiedzą o tym dobrze projektanci współpracujący ze Spring Copenhagen, którzy proponują klientom coraz to nowe wzory drewnianych zwierzątek. Niektóre z nich wypełniają pewne „zadania domowe”, na przykład służą jako młynek do przypraw albo skarbonka, inne są jedynie (albo aż) piękną ozdobą; zawsze budzą jednak dobre wspomnienia z dzieciństwa, odsyłają nas do sfery symboli lub świata wyobraźni. Znakomicie nadają się na prezent! W jesień 2022 Spring wkracza z dwoma nowymi wzorami, autorstwa Chrestena Sommera: jelonkiem i sarenką, słonikiem, hipopotamem i poczciwymi myszkami.


Zwierzątka wykonane zostały z drewna dębowego (barwionego i naturalnego), klonowego oraz skóry. Drewno zabezpieczone jest woskiem pszczelim i – co warto podkreślić – posiada certyfikat FSC (Forest Stewardship Council), organizacji, która stworzyła najbardziej czytelny system zrównoważonej gospodarki leśnej i identyfikacji produktów leśnych. Drewno z takim certyfikatem na pewno zostało pozyskane w sposób legalny, w ramach tzw. zrównoważonej gospodarki, z poszanowaniem ekosystemu. Tak oto nawet śliczna figurka, która będzie nam towarzyszyła w długie jesienne wieczory i współtworzyła w domu atmosferę hygge, może stać się znakiem naszej troski o planetę. Ponadto w jesiennej kolekcji kolekcji swoją odsłonę (zgodną z filozofią hygge) ma świecznik Apollo oraz lampka bezprzewodowa Phister

Dystrybutorem marki Spring Copenhagen na Polskę jest Pufa Design sklep internetowy (www.pufadesign.pl) i showroom (Kołobrzeg, ul. Bałtycka 31).

źródło: Pufa Design

Czytaj też: Lampy | Rzeźba | Wnętrza | Detal | Gadżety | whiteMAD na Instagramie

Artykuł powstał we współpracy z Pufa Design.

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły