System kwietników Floo nie tylko dla roślin. To projekt Aleksandry Mętlewicz i Aleksandry Hyz

System geometrycznych kwietników zaprojektowały Aleksandra Hyz oraz Aleksandra Mętlewicz, absolwentki uczelni artystycznych na kierunku Architektura Wnętrz. Projekt o nazwie Floo powstał dla marki Balma, która specjalizuje się produkcji mebli biurowych.

Balma Floo to system metalowych kwietników stworzony z myślą o zielonym biurze. Dzięki nim można uporządkować przestrzeń i stworzyć nowe miejsce do eksponowania roślin. Autorki tak zaprojektowały kwietniki, aby mogły też pełnić inne funkcje. Lekka i nowoczesna konstrukcja może być na przykład wieszakiem na przybory albo magnetyczną tablicą na notatki.

Pomysł na stworzenie regałów dla roślin wziął się z potrzeby wprowadzenia do miejsca pracy natury. W biurach, w których nie ma roślinności pracuje się po prostu mniej wydajnie, zaś tam, gdzie naturalna zieleń jest obecna, wskaźniki te są lepsze. Powstały system jest uniwersalny. Projektantki chciały, aby to użytkownik decydował o konfiguracji, aby w jak najlepszym stopniu dopasować system kwietników do wnętrza, w którym pracuje. Regały dla roślin są szybkie i łatwe w montażu.

Kwietniki Floo bazują na stalowym, cienkim profilu, którego grubość wynosi 10 milimetrów. Ich wypełnienie stanowią dwa rodzaje siatki lub pełna blacha. Poszczególne elementy są ze sobą łączone i można je dowolnie konfigurować. Pozostaje tylko uruchomić swoją kreatywność i rozpocząć zabawę konstruując dla siebie idealny zestaw. Brawo dziewczyny!

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły