Szafa Motocyklisty. Praca dyplomowa Klaudii Wiktorowicz z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego.

Nazywam się Klaudia Wiktorowicz. Urodziłam się niedaleko Bydgoszczy. Ukończyłam technikum fotograficzne w Zespole Szkół Chemicznych im. Ignacego Łukasiewicza w Bydgoszczy. Jestem absolwentką Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy Swoje doświadczenie zdobywałam w studiu filmowym, gdzie pełniłam funkcje fotografa, asystenta oraz scenografa. W swoich projektach staram się ukazywać proste, nowoczesne formy, które w połączeniu z funkcjonalnością tworzą spójną całość. Interesuje się sportem oraz podróżami. Jeżdżę na motocyklu od kilku lat.  Mój projekt dyplomowy to  „Szafa Motocyklisty”, która powstała pod okiem promotora dra Marcina Jędrzaka.

W swojej pracy starałam się rozwiązać problem, który dotyczy dużej ilości motocyklistów, w tym także i mnie. Dzisiejszy rynek rzeczy i akcesoriów motocyklowych daje nam wiele możliwości. Nie ograniczamy się do posiadania jednej pary rękawiczek czy jednej pary butów. Z czasem mamy tych rzeczy  więcej a co się z tym wiąże potrzebujemy więcej miejsca.
Zaprojektowana szafa motocyklisty dzięki swojej konstrukcji rozwiązuje problem przechowywania rzeczy związanymi z ubiorem i akcesoriami motocyklowymi, które zwykle są pochowane w różnych miejscach w domu czy garażu. Szafa została podzielona na dwie strefy: przestrzeń na powieszenie odzieży wraz z miejscem na obuwie oraz przestrzeń na kaski, rękawice, urządzenia elektroniczne z miejscem na ładowanie, złożoną odzież termiczną i środki chemiczne. Dodatkowo wyróżnia się możliwością zwiększenia przestrzeni użytkowej. Posiada wysuwany element, do którego możemy zamontować drążek oraz miejsce na haki umożliwiające powieszenie dwóch dodatkowych kasków. Prosta bryła oraz kolorystyka nawiązuje do stylu skandynawskiego.

Podstawowe informacje na temat projektu “Szafa Motocyklisty” od Klaudii Wiktorowicz:

·         Główna bryła oraz półki wewnętrzne wykonane ze sklejki liściastej 18 mm,
·         Drzwi oraz element wysuwny wykonany z płyty meblowej W980 w kolorze białym, grubość 18mm,
·         Szafa połączona przy użyciu konfirmatów,
·         Drzwi zamontowane na zawiasach puszkowych z cichym domykiem,
·         Element wysuwny porusza się na prowadnicach kulkowych, pod spodem zamontowane kółka meblowe,
·         Wewnątrz szafy zamontowane gniazdko meblowe – podwójne,
·         W zamykanej strefie na powieszenie odzieży zostanie zamontowany wysuwny wieszak usytuowany prostopadle do drzwi szafy,
·         W elemencie wysuwanym będzie montowany drążek na uchwytach,
·         Haki do kasków wykonane z aluminiowej płaskiej sztangi o grubości 3×30 mm.”

Czytaj też: Portfolio | Technologia | Motoryzacja | Meble

 

źródło: materiały prasowe / Klaudia Wiktorowicz

Chcesz poznać więcej projektów młodych polskich twórców i absolwentów polskich uczelni? Kliknij TUTAJ!