Szampon opakowany w MYDŁO. Po butelce nie zostanie nawet ślad!

Wspaniały projekt prosto zza oceanu. Absolwentka brytyjskiej uczelni Central Saint Martins stworzył alternatywę dla tradycyjnych plastikowych butelek do szamponu. Mi Zhuo postanowiła opakować je w … mydło! 

Z wyliczeń młodej Chinki wynika, że przeciętny człowiek średnio co 1-2 miesiące zużywa jedną butelkę szamponu. W ciągu życia daje to mniej więcej 800 sztuk plastikowych odpadów, które w większości nie nadają się do recyklingu, a ich rozkład może trwać od kilkaset, do kilku tysięcy lat! Liczby te, pomnożone przez wszystkich ludzi dają gigantyczne ilości śmieci, które w najlepszym przypadku trafiają na wysypiska śmieci.


Mi Zhuo wpadła na genialny pomysł i postanowiła opakować szampon w fiolki wykonane ze specjalnego, naturalnego mydła. Dzięki temu, do zera zredukowała ilość potrzebnego plastiku, jednocześnie dając opakowanie, które jest w pełni biodegradowalne. Co więcej, gdy zużyjemy szampon, opakowanie można traktować jako właśnie mydło i zużyć je podczas kąpieli, lub włożyć je do wody, a ono po kilku godzinach się rozpuści. Dzięki zastosowaniu naturalnych składników, mydło nie jest toksyczne dla środowiska, a otrzymany po rozpuszczeniu roztwór można bez problemu wylać na trawnik przed domem. Ciekawe są również same kształty opakowań. Absolwentka inspirowała się antycznymi wazami i zdobionymi fiolkami.