Szczawno-Zdrój komisariat policji

Szczawno-Zdrój: oto najnowocześniejszy komisariat Policji w Polsce

Miasto Szczawno-Zdrój ma nowy komisariat Policji. Budowa obiektu właśnie się zakończyła i wkrótce zostanie oddany do użytku. Komisariat zaprojektowali architekci z poznańskiego biura DEMIURG Project S.A.

Nowy komisariat Policji powstał przy ul. Łączyńskiego w Szczawnie-Zdroju. W głównym budynku znajdują się nowoczesne, przestronne pomieszczenia biurowe dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych, a także sale do obsługi klientów. Nie zabrakło szatni z węzłami sanitarnymi, z których policjanci mogą skorzystać przed i po służbie. W drugim budynku znajduje się nowoczesna, profesjonalna, czterostanowiskowa strzelnica, na której funkcjonariusze mogą ćwiczyć swoje umiejętności. Na terenie komisariatu wybudowano również kojce dla psów policyjnych oraz garaż dla pojazdów.

Projekt nowego komisariatu Policji w Szczawnie-Zdroju został stworzony z myślą o funkcjonalności oraz komforcie pracujących w nim funkcjonariuszy. Mamy wieloletnie doświadczenie w projektowaniu budynków policyjnych, dlatego bardzo dobrze wiemy, jak taki obiekt powinien wyglądać. Komisariat w Szczawnie-Zdroju spełnia wszystkie współczesne standardy – mówi Łukasz Klekotko, prezes DEMIURG Project S.A.

Komisariat powstał na działce, której powierzchnia wynosi ponad 70 arów. Wkrótce pracę rozpocznie w nim blisko stu funkcjonariuszy i pracowników cywilnych z komisariatów nr I i V.Szczawno-Zdrój komisariat policji


To nie jest pierwszy komisariat Policji, który zaprojektowała firma DEMIURG Project S.A. Pracownia opracowała również projekt największej w Polsce komendy Policji w Kaliszu, komendy w Sosnowcu, a także będącej już na ukończeniu budowy komendy w Lwówku Śląskim. Z kolei w Poznaniu, DEMIURG Project S.A. odpowiadała za renowację zabytkowej siedziby Komisariatu Policji Stare Miasto, przy Al. Marcinkowskiego.

Czytaj więcej: Ciekawostki | Architektura w Polsce | Elewacja

źródło: DEMIURG Project S.A.

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły