nowy park

Szczecin będzie miał nowy park! Zbudują go obok bloków

Nowy park zbudowany zostanie na osiedlu Zawadzkiego w Szczecinie. Tamtejszy Zakład Usług Komunalnych już przeprowadził przetarg na jego budowę. To mały park, ale mieszkańcom pobliskich bloków stworzy możliwość odpoczynku w atrakcyjnym miejscu.

Teren, na którym zbudowany zostanie nowy park to tak zwane psie pole. W pierwszej kolejności wybrany w przetargu wykonawca będzie musiał uporządkować teren. Pozbyć się humusu, gruzu, resztek budowlanych czy śmieci. Następnie przystąpi do zagospodarowywania miejsca na nowo. Zaplanowano tutaj mnóstwo atrakcji.

Powstanie duża pergola drewniana, będzie plac zabaw dla dzieci na którym znajdą się karuzele, zestawy zabawowe wielofunkcyjne, podniebna deskorolka, linarium, huśtawki. Wszystko ogrodzone będzie formą palisady drewnianej z siedziskami. Dzieci bawiły się będą „pod okiem” rodziców, ponieważ na terenie placu, jak i całego parku znajdą się ławki, kosze na śmieci czy tablice regulaminowe – mówi Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska.

Skoro jest „psie pole”, to nie może zabraknąć też wybiegu dla psów. Będzie ogrodzony, m.in. z kładkami do ćwiczeń, urządzeniem do slalomu. Przy wybiegu znajdziemy kosze z podajnikami na worki z odchodami, piesuary, ławki, tablice z regulaminem.

nowy park


W nowym parku znajdziemy także nietypowe domy dla najmniejszych zwierząt. Przeznaczone będą dla owadów i motyli. Posadzonych zostanie także sporo roślin i drzew – liściastych i iglastych. Drzew będzie 311, krzewów niemal 1800. Dodatkowo znajdzie się tam łąka kwietna, a nawet wieża dla jaskółek. Poprowadzone zostanie także przyłącze energetyczne, co pozwoli na oświetlenie nowego parku i późniejszy monitoring.

Termin składania ofert upłynął 14 marca, teraz miasto musi wybrać najlepszą ofertę. Na przeprowadzenie prac wykonawca będzie miał 280 dni.

Kolejne etapy, uzależnione od możliwości finansowych, obejmowały będą budowę m.in. tężni solankowej wraz z technologią i ogrodem deszczowym, placu zabaw o nawierzchni poliuretanowej tzw. „górki”, placu ze sceną i grami chodnikowymi, placu zabaw „zręczne ręce i umysł”, ścieżkę rowerowej i przebudowę istniejących chodników wzdłuż ścieżki.

Czytaj też: Park | Szczecin | Zieleń | Miasto | Urbanistyka | whiteMAD na Instagramie

źródło: UM Szczecin

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły