Czarny elegant: tak będzie wyglądać nowy stadion w Szczecinie

W Budżecie na 2019 r. zabezpieczono środki na modernizację stadionu piłkarskiego im. Floriana Krygiera. Na nowym stadionie piłkarskie rozgrywki będzie mogło oglądać nawet 20 000 osób.

O tym, że Szczecin powinien mieć stadion z prawdziwego zdarzenia mówiło się już od wielu lat. Początkowo planowano nawet budowę zupełnie nowego obiektu na terenie lotniska w Dąbiu. Jednak plan zderzył się z realiami finansowymi. Ostatecznie zamiast małej modernizacji wybrano znacznie szerszy zakres pracy, który pochłonie 150 mln zł.

Projekt architektoniczny obiektu powstał w Pracowni Projektowej Janusza Pachowskiego z Izabelina. Zbudowany nowy stadion prócz podstawowej infrastruktury zyska dodatkowe loże VIP, powierzchnie biurowe i szatnie. W ramach prac powstanie także dwukondygnacyjny budynek Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży wraz z kompleksem boisk treningowych. W sumie powstaną cztery takie boiska, z czego jedno o nawierzchni sztucznej.

W ramach przebudowy stadionu zostanie dobudowana czwarta trybuna. Tutaj architekci zaplanowali powstanie restauracji, sklepu z pamiątkami i kawiarni. W dalszej przyszłości planowane jest utworzenie w tym miejscu muzeum POGONI.  Nowy wygląd zyska też bezpośrednie otoczenie kompleksu.

źródło: UM Szczecin