SZCZESNY i nowa kampania kolekcji NIGHT HORSE 03/2016

Najnowsza sesja zdjęciowa marki SZCZESNY to kampania wizerunkowa kolekcji NIHGT HORSE 03/2016. Zdjęcia wykonał Łukasz Dziewic, który nadał sesji retro wymiar. Klimat fotografii utrzymany jest w stylu lat dziewięćdziesiątych.

Fotograf uzyskał efekt analogowych zdjęć i miękkiego światła. Materiały w kolekcji jak metaliczna skóra czy miękki dzianiny zostały przez to mocno podkreślone. Stylizacje stworzył po raz kolejny Mateusz Kołtunowicz. O fryzury zadbał Kamil Pecka / Jaga Hupało Born To Create. Makijaż Kamila Jankowska. Modelka Iga Lechowicz / Venti Models, Model Janek Bartenbach.

Marka SZCZESNY założona została przez Damiana Szczesnego w 2014 roku, tuż po ukończeniu przez niego Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie. Rozpoznawalność zyskała dzięki plecakowi /paper bag/, który był częścią jednej z sylwetek dyplomowej kolekcji. Plecak inspirowany zamykaniem torebki śniadaniowej jest dostępny w kilku kolorach i materiałach. Oprócz flagowego modelu z irchy istnieją również limitowane edycje takie jak złota skóra czy ortalion. Marka SZCZESNY tworzy głównie ubrania i akcesoria dla kobiet. Projektant dużą uwagę przykłada do jakości wykończenia, ręcznie wykonywanych detali, doskonałej jakości materiałów i oryginalnych wzorów. Poszczególne elementy ubrań pokazującą rękodzieło i kunszt, zachowują jednak swoją funkcjonalność, niepowtarzalność i oryginalność. Elementy kolekcji powstają często w pojedynczych egzemplarzach i są tworzone ręcznie.

Kolekcja NIGHT HORSE 03/2016 czerpie inspiracje z jazdy konnej, ekwipunku jeździeckiego, opuszczonych wesołych miasteczek oraz ich architektury. Sylwetki mają skalowane proporcje. Spatynowane budynki, krzyk samotności po wcześniejszej gwarze w danych miejscach. Materiały użyte w kolekcji to wełna, tweed, skóra naturalna, sztuczne futra, dzianiny bawełniane. Kolekcja damska, którą dopełniają pojedyncze sylwetki męskie. Projekta t bawił się kolorami, widać zwłaszcza kolor czarny, żółty oraz kobalt. W kolekcji występują ręcznie dziergane swetry, detale takie jak frędzle, wstążki, koraliki, rozcięcia. Akcesoria uzupełniające stylizacje to plecak i jego miniatura w formie saszetki na pasku. Premierowy pokaz kolekcji odbył się podczas FashionPhilosophy Fashion Week Poland XIV.

zdjęcia: Łukasz Dziewic