Szczypta. Rodzinna firma z Poznania robiąca eko-plecaki! 

Szczypta ekologii nikomu nie zaszkodzi. Właśnie z takiego założenia wychodzi poznańska rodzinna firma produkująca plecaki. Ich głównym celem jest całkowite odrzucenie plastiku, produkowanie najwyższej jakości plecaków i dbałość o ich funkcjonalność. 

Szczypta to wywodząca się z Poznania rodzinna manufaktura, która tworzy wysokiej jakości plecaki, torby i ubrania, które powstają w myśl idei zrównoważonego rozwoju. 


Ich produkty charakteryzują się wysoką jakością, gdyż w dużej części robione są z resztek materiałów ubraniowych wysokiej jakości. Plecaki są szyte z tkanin naturalnych takich jak bawełny, zestawienia wełen, czy jeansu. 

Staramy się żyć i działać tak, aby produkować jak najmniej plastiku – mówi Joanna Szymkowiak ze marki Szczypta

Szczypta stara się ograniczać import z Chin, który choć ekonomiczny, nie ma nic wspólnego z ich proekologicznym podejściem. Produkty, z których powstają plecki i torby kupowane są od lokalnych rzemieślników z Polski, a także importowane od niewielkich europejskich manufaktur, które są skrzętnie sprawdzane. Warto również dodać, że Szczypta stara się dbać o środowisko naturalne również poprzez ponowne użycie niektórych elementów toreb, które w „zwykłej” manufakturze traktowane są jako odpad. Brawo!

źródło: SZCZYPTA
https://szczypta.eu/pl/