Szczyt Matterhorn

Szczyt Matterhorn w niezwykłej odsłonie. Napis ma dawać otuchę

Szczyt Matterhorn to szósty pod względem wysokości szczyt w Alpach. Jest niezwykle malowniczy, a na jego powierzchni pojawiło się hasło wzywające do pozostania w domach.

Matterhorn to szczyt w Alpach Pennińskich, który położony jest pomiędzy Szwajcarią a Włochami. Właśnie ten podział między dwa europejskie kraje sprawił, że wyświetlono na nim napisy adresowane do osób zmagających się z koronawirusem. Wyświetlana tam iluminacja znajduje się na wysokości ponad czterech tysięcy metrów i mówi wprost, aby pozostać w domach.

Autorem iluminacji jest szwajcarski artysta Gerry Hofstetter. W ramach świetlnej akcji na szczycie góry wyświetlane są takie hasła jak: „Stay home”, „Hope”, „ solidarität”. Na zboczu góry naprzemiennie wyświetlana jest także flaga Włoch, która zmienia się z flagą Szwajcarii oraz z czerwonym sercem na białym tle.


Iluminację można oglądać codziennie po zachodzie słońca. Świetlna projekcja wyświetlana jest od godziny 20:30 do 22 lub 23. Napisy najlepiej oglądać z pobliskich miasteczek, jednak aby nie zachęcać mieszkańców do wychodzenia napis na górskim szczycie podziwiać można też przez Internet – obraz na szczyt Matterhorn nadawany jest na żywo przez kamerę.  Cała akcja ma dać nadzieję zwykłym mieszkańcom, że problem z koronawirusem prędzej czy później przeminie i życie, do którego się przyzwyczaili wróci do normy.

Czytaj więcej: Ciekawostki | Park  | Włochy | Edukacja

fot. Gabriel Perren