Kontrowersyjny wieżowiec jednak powstanie w centrum Paryża.

Paryż, który poza wieżą Eiffela nie kojarzy się z wieżowcami, już za kilka lat wzbogaci się o nowy wysokościowiec. I to nie byle jaki! The Tour Triangle powstanie w ścisłym centrum, będzie miał 180 metrów wysokości, a w dodatku zaprojektowało go wybitne biuro Herzog & de Meuron!

Budowa wysokościowca zapowiadana była już od 2008 roku, a zakończenie prac planowano na 2014 rok.  Wtedy jednak, ze względu na panujące prawo, a także założenia urbanistyczne zakazujące budowy wieżowców w centrum Paryża  nie udało się ruszyć z budową. Według planów francuskich architektów, centrum Paryża ma być wolne od wysokościowców – a jednym drapaczem chmur ma pozostać wieża Eiffela.

W wyniku tego, od 1973 roku w centrum nie powstawały drapacze chmur. To się jednak ma już niedługo zmienić, bowiem francuski sąd apelacyjny w 2015 roku uchylił zakaz i wydał zgodę na budowę The Tour Triangle, które zaprojektowało biuro Herzog & de Meuron.

Nowy wieżowiec zyskał kształt przeszklonej piramidy, nieco przypominającą piramidę w Luwrze. Projekt zakłada budowę 180-metrowego wieżowca, w którym znajdą się biura, restauracje, hotel, a także apartamenty. Prace mają ruszyć w 2020 roku. Ich zakończenie planowane jest na 2024, tuż przed Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu.