Szkoła podstawowa w Ząbkach

Szkoła podstawowa w Ząbkach. Na taką szkołę zasługuje każdy uczeń!

Szkoła podstawowa w Ząbkach została zaprojektowana przez pracownię MAMGUSTA Architekci. Placówka edukacyjna zachwyca nie tylko estetyką, ale także nowoczesnymi rozwiązaniami, które mają ułatwić naukę i umilić czas spędzony w szkole. 

Szkoła podstawowa w Ząbkach zlokalizowana jest w centralnej i wschodniej części działki przy skrzyżowaniu ulic dzikiej i Andersena. Budynek tworzą dwie bryły główne, części szkolnej w kształcie odwróconej litery C i prostopadłościennej sali gimnastycznej domykającej układ. Poszczególne części posadowiono na parterowej rozległej podstawie będącej łącznikiem pomiędzy bryłami głównymi. Pomiędzy ramionami części szkolnej znajduje się wewnętrzny dziedziniec. Część szkolna ma trzy kondygnacje nadziemne. Hala sportowa zaprojektowana jest jako dwukondygnacyjna z kotłownią na dachu oraz niewielkim podpiwniczeniem. Parterowa podstawa budynku jest znacznie bardziej rozległa od strony południowej, w której zaprojektowano przedszkole. Budynek zlokalizowano w bliskiej odległości od ulic przyległych, wyznacza on pierzeję ulic.

Teren wokół budynku został zaprojektowany jako teren rekreacyjno-sportowy, zawierający plac zabaw dla dzieci przedszkolnych, plac zabaw dla dzieci szkolnych, bieżnie, boisko do piłki nożnej, siłownię zewnętrzną. Zaprojektowano ścieżkę rowerową, chodniki i dojścia, dojazd oraz inną niezbędną infrastrukturę techniczną tj. instalacje na działce. Teren inwestycji ogrodzono. W części północnej zlokalizowano miejsca postojowe. Budynek został zaprojektowany jako budynek niski, do 3 kondygnacji, nadziemnych o wysokości nie przekraczającej 12 m.


Projektowany budynek to szkoła podstawowa (budynek oświaty) z salą gimnastyczną i pięciooddziałowym przedszkolem. W obiekcie zaprojektowano wszystkie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania budynku pomieszczenia takie jak:

– sale lekcyjne/dydaktyczne,
– sale przedszkolne,
– szatnie, sanitariaty,
– pomieszczenia administracyjne,
– halę sportową i sale korekcyjne
– pomieszczenia techniczne
– zaplecze kuchenne,
– pomieszczenia służące komunikacji pionowej i poziomej, itp.

O pracowni:
MAMGUSTA Architekci Sp z o.o. to autorskie biuro architektoniczne powstałe w 2018 roku w oparciu o doświadczenie zawodowe jego założyciela – Sebastiana Tabędzkiego. Doświadczenie projektowe zdobyte w renomowanych warszawskich pracowniach przy projektowaniu budynków o różnej skali i złożoności, realizowanych na terenie całej Polski są gwarancją rzetelnej i kompleksowej obsługi naszych klientów. Jako profesjonalne biuro architektoniczne zapewniamy pewną i skuteczną organizację procesów projektowych i inwestycyjnych. Realizujemy zamówienia indywidualne jak i podmiotów gospodarczych, zarówno z sektora prywatnego jak i publicznego.

Zapewniamy kompleksową obsługę projektową na etapie przygotowania inwestycji, projektowania i realizacji inwestycji aż do oddania do użytkowania. Oferujemy pełny zakres usług, od studiów programowo-przestrzennych, programów funkcjonalno-użytkowych czy analiz chłonności, po projekty koncepcyjnych czy wielofazowe opracowania projektowe wraz z nadzorami autorskimi nad realizowanymi obiektami. Stale współpracujemy ze sprawdzonymi pracowniami branżowymi, zespołami inspektorów i kosztorysantów.

Nasz zespół projektowy charakteryzuje zrównoważony składa osobowy. To grupa ludzi zaangażowanych, wykwalifikowanych, z wieloletnim doświadczeniem, oraz młodych ambitnych, pełnych energii i świeżego spojrzenia na architekturę.

Czytaj też: Edukacja | Szkoła | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie

 

źródło: http://mamgusta.com/