Szyldy nie muszą szpecić. Poznań po raz kolejny daje przykład!  

Kolejne dobre zmiany z Poznania wspierane przez organizację Park Kulturowy Poznań. Wlaściciel winiarni Vino wymienił mało estetyczny szyld, na elegancką tablicę wykonaną w technice mozaiki, natomiast przy ulicy Ślusarskiej zawisł odnowiony metalowy klucz przypominający rzemieślniczą historię ulicy.

Pierwsza zmiana dotyczy szyldu jednej z poznańskich winiarni. Lokal Vino mieści się na jednej z najbardziej prestiżowych ulic stolicy Wielkopolski. Mieszczące się przy ulicy Szewskiej lokal zachwyca starodawnymi wnętrzami, a od niedawna gości przed wejściem wita nowy szyld, który został zawieszony na metaloplastycznym wysięgniku. Tablica, która zaprasza do wnętrza powstała w technice mozaiki, która była jedną z najpopularniejszych form reklamowych w przedwojennym Poznaniu.


Drugą interesującą zmianą jest kilkudziesięciocentymetrowy, żeliwny klucz, który zawisł przy ulicy Ślusarskiej. Jego zadaniem jest nie tylko ozdobienie ulicy, ale także przypominanie jej historii. Nazwa ulicy pochodzi od ślusarzy, którzy ją kiedyś zamieszkiwali. Warto również wspomnieć legendę związaną z ulicą Ślusarską. Podczas wielkiego pożaru z 1803 ogień przeniósł się m.in. na budynki przy ulicy Ślusarskiej. Ocalał jeden dom pod numerem 5. Mieszkańców uratowała gorliwa modlitwa, którą sprowadzili obfity deszcz. Rodzina w podzięce za to wydarzenie umieściła na fasadzie swojego domu czerwoną latarnię, a kolejni właściciele mieli obowiązek palić w niej światło dniem i nocą

Organizacja Park Kulturowy Poznań od kilku lat wspiera działania mające na celu poprawę estetyki poznańskich ulic i okolic Starego Miasta. Warto dodać, że to nie pierwsza opisywana przez nas zmiana Park Kulturowy. Ostatnio opisywaliśmy zmianę szyldu reklamującego hostel w centrum Poznania (TUTAJ), zmianę szyldu zakładu zegarmistrzowskiego (TUTAJ), wymianę szyldów na ulicy Wroclawskiej (TUTAJ), a także zamianę pstrokatych szyldów na  neon w pasażu różowym (TUTAJ). 

źródło: Park Kulturowy Poznań