Tak będzie wyglądać Aquapark w Międzyzdrojach. Budowa już trwa

Obiekt zostanie oddany do użytku w 2026 roku. Aquapark w Międzyzdrojach będzie jednym z największych na wybrzeżu zachodnich. Rozrywkowy kompleks jest realizowany w ramach kompleksu Bel Mare & Aqua Resort.

Budynek zaprojektowali architekci z pracowni 4Developments. To nowoczesny obiekt łączący funkcje sportowe i rekreacyjne. Goście będą mogli korzystać ze spa, zabiegów rehabilitacyjnych oraz infrastruktury konferencyjno-gastronomicznej. Inwestorem jest Grupa Deweloperska Prestige. W sumie kompleks ma kosztować 100 mln zł.

Powstający obiekt stanowi odpowiedź na potrzeby naszych Inwestorów oraz Klientów wypoczywających w Bel Mare & Aqua Resort. Będzie to zarówno centrum wodnej rozrywki dla rodzin, miejsce odnowy biologicznej jak i nowoczesne centrum usługowo-konferencyjne. Co ważne, cały kompleks połączony zostanie funkcjonalnymi łącznikami, co pozwoli gościom hotelowym czy właścicielom apartamentów na przejście suchą stopą z miejsca pobytu do strefy atrakcji – zapewnia Piotr Puchała, prezes spółki Prestige PM, realizującej inwestycję.

Budynek składać się będzie z pięciu kondygnacji nadziemnych. Jego kubatura wyniesie blisko 40000 m³, zaś powierzchnia całkowita 17425 m². Inwestycja zostanie podzielona na strefy w ramach których każdy znajdzie idealny dla siebie relaks.

Projekt zakłada wydzielenie wewnątrz kilku stref aktywności. To między innymi strefy: rekreacji wodnej, zewnętrznej, rehabilitacji, odnowy biologicznej, siłownia i fitness, strefa usługowo-restauracyjna. Ciekawostką będzie top bar z tarasem widokowym na dachu.


Aquapark będzie obfitował w zjeżdżalnie – zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne – których zróżnicowany charakter zapewni maksimum wrażeń: pontonowe (pozwalające na komfortowy ślizg), twin racer (dla dwóch użytkowników, którzy mogą rywalizować w prędkości zjazdu) czy turbo (o dużym kącie zjazdu). Dostępna będzie także zjeżdżalnia Jumbo, będąca atrakcją typu Space Bowl z gigantyczną 12-metrową czaszą, tzw. cebulą.

Ważną częścią obiektu będą zielone tarasy, na których zaplanowano funkcje rekreacyjne i relaksacyjne. Innym charakterystycznym elementem budynku jest elewacja wykonana w formie żyletek. Ich obecność ma ograniczyć ilość słonecznego światła i zapobiegnie nadmiernemu nagrzewaniu budynku. Kolejną ekologiczną nowinką jest system odzysku wody szarej i recyklingu wody deszczowej. Odzysk wody szarej to coraz częściej wybierany przez inwestorów sposób na ekonomię i ekologię. Innym zastosowanym w Aquaparku rozwiązaniem jest odzysk ciepła odpadowego z ciepłej wody czy pary.

Prace budowlane przy długo wyczekiwanym aquaparku właśnie ruszyły. Wykonywane jest palowanie, w ramach którego w gruncie znajdzie się 600 stabilizujących teren pali.

źródło: materiały prasowe

Czytaj też: Sport | Miasto | Zdrowie | Architektura w Polsce | whiteMAD na Instagramie