Tak drogowcy zachęcają do podróżowania. Wyrusz w trasę z NIEMAPĄ

Autostrady i drogi ekspresowe ułatwiają dotarcie na bieszczadzkie serpentyny,  do  słynnego na całym świecie kanału  Elbląskiego  czy nad Zatokę Gdańską. To tylko niektóre z miejsc,  jakie proponuje kolektyw Mamy Projekt w nowej odsłonie popularnego przewodnika „NIEMAPA Drogi krajowe”
  
Nowa NIEMAPA, poświęcona podróżom po drogach krajowych, powstała we współpracy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.

 Wszyscy dobrze pamiętamy rodzinne wycieczki, podczas których wspólnie śpiewaliśmy piosenki, wymyślaliśmy gry i zabawy. By przywrócić charakter tamtych rodzinnych podróży,  postanowiliśmy stworzyć nową odsłonę  NIEMAPY, w całości poświęconą właśnie polskim drogom  krajowym i podpowiedzieć rodzicom,  dokąd można się wybrać i czym zająć się w trakcie jazdy –  mówi Małgorzata Żmijska z kolektywu Mamy Projekt, współautorka wydawnictwa.


 

NIEMAPA pokazuje nie tylko gęstą  sieć dróg  krajowych, dzięki którym można bezpiecznie dotrzeć do najdalszych zakątków kraju, ale podpowiada też, jak aktywnie spędzić czas podczas samej podróży.

Autorzy  NIEMAPY proponują rodzinne wycieczki,  jak choćby autostradą A4 prosto  w malownicze Bieszczady, albo przejazd autostradą A1, śladami słynnego Szlaku Bursztynowego. NIEMAPA zachęca też do udania się w podróż najdłuższą, bo  ponad  800-kilometrową drogą w Polsce, czyli krajową  „ósemką”, która rozpoczyna się przy granicy z Czechami, a kończy na granicy z Litwą.


Najnowsza NIEMAPA to poza licznymi destynacjami, także wspaniały materiał edukacyjny. Dzieci mogą dowiedzieć się, w jaki sposób powstaje droga, po której się poruszają.

Rodzinne wycieczki to wspaniały sposób na spędzanie czasu. W Polsce jest wiele miejsc, które warto odwiedzić z rodziną.  „NIEMAPA Drogi krajowe” pokazuje,  co możemy zobaczyć i dokąd mogą nas zaprowadzić drogi  szybkiego ruchu  i autostrady. Z drugiej strony chcemy wyjaśnić,  jak wygląda proces planowania, przygotowania i budowy dróg - mówi  Szymon Piechowiak, rzecznik prasowy  GDDKiA.

Kolejna  odsłona  NIEMAPY  to doskonały przewodnik dla wszystkich, którzy uwielbiają długie i krótkie podróże po Polsce. Dzięki gęstej  sieci  nowoczesnych dróg jest to nie tylko przyjemne, ale i komfortowe. To nie wszystko,  bo  w najnowszym  przewodniku  dzieci znajdą też specjalne naklejki – odznaki, które mogą przyznać rodzicom za dobre zachowanie za kierownicą.  Dzieci są bystrymi obserwatorami, warto o tym pamiętać w czasie jazdy z małymi pasażerami i dawać dobry przykład kultury jazdy -  mówi Joanna Studzińska z kolektywu Mamy Projekt.

„NIEMAPA Drogi krajowe” to ilustrowany przewodnik dla rodzin. Autorzy zaproaszają do pobrania go
ze strony niemapa.pl oraz serwisu GDDKiA (gddkia.gov.pl), która planuje wykorzystać przewodnik do prowadzenia zajęć edukacyjnych.

Zobacz również: Grafika | Identyfikacja wizualna | Podróże | Dzieci | Ciekawostki