Tak rodzi się polska moda. Za nami pokaz dyplomowy MSKPU [RELACJA]

W warszawskim Muzeum Etnograficznym odbył się Pokaz Dyplomowy Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Najzdolniejsi uczniowie kierunku Projektowanie Ubioru zaprezentowali swoje dyplomowe kolekcje na wybiegu, a prace absolwentów kierunku kostiumografia można było podziwiać na ekspozycji w sali obok.

Wydarzenie odbyło się 15 marca. Wśród 12 kolekcji dyplomowych , które otrzymały najwyższe oceny na roku, Partnerzy wydarzenia przyznali specjalne wyróżnienia i nagrody w formie staży i publikacji w mediach. Tegoroczny pokaz dyplomowy był rekordowy pod względem liczny przyznanych wyróżnień od zacnego grona Partnerów wydarzenia.

Zuzanna Wachowiak z Bizuu, która zaprosiła wybraną dyplomantkę, na staż do swoje pracowni tak mówi” Młodzi, utalentowani ludzie z pasją do projektowania niosą ze sobą ogromne pokłady kreatywności oraz świeżości, która przy naszej pracy jest tak ważna. To była wielka przyjemność uczestniczyć w pokazie dyplomowym studentów MSKPU i zaprosić młodych twórców do współpracy z BIZUU.

Ten pokaz to dowód na to, że nasz trafiony program oraz wymagający wykładowcy są w stanie doprowadzić uczniów do tak wysokiego poziomu zaledwie w 2 lata. Nie potrzeba tutaj tytułów uczelni wyższych, ani wielu lat studiowania. Najlepsi, wyróżnieni finałem absolwenci MSKPU to świetny materiał na pracowników już tu i teraz – mówiła Magdalena Płonka, założycielka MSKPU.

Bank nagród rozbiła Urszula Kuzdak, z kierunku Kostiumografii, otrzymała aż 7 wyróżnień, za kostiumy do – „Procesu” Franca Kafki, zawierające elementy modowe oraz trafną charakteryzację bohaterów sztuki.

A wyróżnienia przyznali: Mariusz Przybylski, LPP S.A., Patrizia ARYTON, Fashion TV Magazine, gość specjalny Alberto Campagnolo, reżyser Maciej Wojtyszko oraz redakcja Magazynu WhiteMAD.

Tuż za nią była Pola Bogdańska , które otrzymała za kolekcje „Bad Habitants „ aż 5 wyróżnień, od: Macieja Zienia, Fashion Magazine, portalu fashionbiznes.pl oraz Fashion Tv Magazine. A marka 4 F zaprosiła projektantkę na 3-miesięczny staż.

Niżej genialne kolekcje młodych projektantów.

Agnieszka Trochimiuk:

Anna Pruszanowska:

Izabela Biskupska:

Joanna Biedna:

Karolina Deląg:

Karolina Siarkowicz:

Kinga Szarłowska:

Maciej Fronc:

Magda Sobala:

Maria Klar:

Monika Matysiak:

Pola Bogdańska:

Goście: